NHL: kettős emberhátrányban is betalált a Devils

Toronto Maple Leafs–New Jersey Devils 3-6
Miles Wood és Pavel Zacha is duplázott a New Jersey csapatában, Cory Schneider pedig 47 védést produkált az Ördögök kapujában, ez pedig végül a Toronto idei első vereségét okozta. Persze Adam Henrique és az újonc védő Will Butcher két-két gólpassza is jól jött, de ennél érdekesebb Brian Gibbons tette, aki emberhátrányban talált be, ráadásul kettős létszámhátrányban, ami először fordult elő a New Jersey történelmében.

Washington Capitals–Pittsburgh Penguins 2-3
Alexander Ovechkin ugyan betalált a harmadik harmadban és a szezonban már nyolc találatnál jár, de ez csak a 3-2-es felzárkózásra volt elég, merthogy addigra a Pittsburgh háromszor is betalált, és mindhárom gólját emberelőnyös szituációban szerezte. Ráadásul kettőt ebből gyorsan kihasznált, mivel 5, illetve 6 másodpercre volt szükségük a gólhoz. Pedig eddig a mérkőzésig a Capitals 14 emberhátrányából 13-at kivédekezett az idényben. A Pittsburgh viszont most már 17-es sorozatban van ugyanebben a mutatóban.

Colorado Avalanche–Boston Bruins 6-3
Megnyerte első hazai mérkőzését a szezonban a Colorado, amely zseniális második harmadjának köszönheti a sikert. Az Avalanche ezt a játékrészt 3-0-ra hozta. Alexander Kerfoot megszerezte első NHL-gólját, míg Sven Andrighetto duplázott a hazaiaknál, de Matt Duchene és Nail Yakupov is egyaránt góllal és gólpasszal zárt. A Colorado ezzel a héten már másodszor verte meg a Bruinst. A Boston egy apró sikernek örülhetett, merthogy megtörte az Avalanche jó sorozatát, és Brad Marchand révén azonos létszámnál talált be a hazaiaknak. A szezonban ez először eset meg velük.

Anaheim Ducks–New York Islanders 3-2
John Gibson 39 védésével elévülhetetlen érdemeket szerzett a Ducks sikerében, csakúgy mint Andrew Cogliano aki góllal és egy gólt érő átadással jelentkezett. Josh Manson és Ryan Getzlaf fejenként két asszisztott osztott ki, Patrick Eaves pedig góllal mutatkozott be első anaheimi mérkőzésén. A z Islandersben Brock Nelson tudott duplázni gólból, gólpasszból ugyanezt Josh Ho-Sang tette meg a vendégeknél.  Gibson 39 hárításából 13-at létszámhátrányos helyzetben mutatott be, de az első 20 percben is elfoglalt volt, mikor 21 lövés ment a kapujára.

Los Angeles Kings–Calgary Flames 3-4 hosszabbítás után
Két gólos előnyt herdált el a Calgary, de végül Sean Monahan hosszabbításban elért találata után mégis a Flames örülhetett. Matt Tkachuk gólból duplázott, Johnny Gaudreau pedig asszisztból a vendégeknél. A Calgaryban először lépett jégre Jaromir Jagr, aki lövés nélkül zárta a találkozót.

A mérkőzések összefoglalóit az eredményre kattintva érhetik el.