Rekordbevételt könyvelt el az FC Barcelona

SportFaktor

Nemcsak a világ egyik legjobb, de leggazdagabb klubja is az FC Barcelona, amely 708 millió eurós rekordbevételt könyvelhetett el az elmúlt gazdasági évben.

Az FC Barcelona általános igazgatója, Óscar Grau a szerdán ismertette a katalán egyesület gazdasági teljesítményét a 2016-17-es évre vonatkozóan. A klub sorozatban hetedik alkalommal is profitot termelt, az elmúlt gazdasági évben 708 millió eurós bevételt könyvelhetett el, a következő, azaz most zajló idényre pedig 897 millió eurós bevételt irányzott elő. Az elnökség stratégiai célja nem más, minthogy 2021-ben az egyesület elérje az 1 milliárd eurós álomhatárt a bevételeket illetően. Hogy ez sikerülni fog-e, azt ma még nem lehet megmondani, de a számok jól alakulnak, a bevételek folyamatosan nőnek. A mögöttünk hagyott gazdasági évben 708 millió euró folyt be. A klubnál előzetesen 695 millió eurós bevételre számítottak a 2016-17-es idényben, vagyis 13 millió euróval túlszárnyalta a várakozásaikat a Barcelona gazdasági teljesítménye. A 18,1 millió eurós profit azonban némi visszaesést jelent az azt megelőző évi 21 millió euróhoz képest. Ezt a vezetés a megemelkedett társasági adókulccsal magyarázza.

Meg kell jegyezni, hogy a fenti számokban nem szerepel a Neymar-transzferből befolyó, több mint 200 millió eurós összeg, mert a gazdasági évet június 30-án zárta le az egyesület. A brazil klasszis eladása mindenesetre anyagilag még stabilabb alapokra helyezte az egyesületet, hiszen a vezetés a következő, azaz jelenleg futó gazdasági évre már 897 millió eurós bevételt tervez, remél.
A Barca tehát sorozatban negyedik alkalommal is rekordot döntött a bevételeit illetően. Aki még inkább bele szeretne merülni a számokba, itt megteheti, a klub hivatalos gazdasági összefoglalójából minden kiderül.