Copa del Rey: gálázva jutott tovább a Barcelona és a Sevilla (videó)

A Real Sociedad és az Athletic Bilbao harmadosztályú ellenféllel szemben búcsúzott a kupaküzdelmektől.

A Barcelona és a Sevilla is magabiztos előny tudatában várhatta a spanyol kupában a legjobb tizenhat közé jutásért vívott párharc visszavágóját.

A katalánok a Murcia otthonában 3-0-ra nyertek az odavágón, így a lényegi kérdések már akkor eldőltek, de hiába küldött pályára tartalékos kezdő tizenegyet ezúttal is Ernesto Valverde, a Camp Nouban közönsége sima győzelmnek örülhetett. A gólgyártást Paco Alcacer kezdte meg az első félidőben, a második játékrészben pedig Pique, Aleix Vidal, Denis Suárez és a fiatal Jose Diaz is betalált, így összesítésben 8-0-val búcsúztatták másodosztályú ellenfelüket a gránátvörös-kékek.

A Sevilla sem bízott semmit a véletlenre, a vezetőedzőjét nélkülöző andalúzok a Cartagenát fogadták, s az idegenben aratott 3-0-s siker után hazai pályán 4-0-ra múlták felül alsóbb osztályú ellenfelüket. A Sevilla góljait Correa, Ganso és Ben Yedder szerezték, utóbbi duplázni tudott.

Búcsúzott a Király Kupa küzdelmeitől a Real Sociedad. Hiába szerzett idegenben 1-0-s előnyt a Segunda Division B-ben szereplő Lleida ellen, a kiscsapat idegenben 2-0-ról fordítva tudott 3-2-re nyerni, így idegenben szerzett több góljával bejutott a legjobb tizenhat közé.

Meglepetést okozott a Formentera is, a harmadosztályú együttes 1-1-s első mérkőzés után, a 95. percben szerzett találattal ütötte ki az Athletic Bilbaot.

Sima győzelemmel jutott a legjobb tizenhat közé az Atletico Madrid. A matracosoknál Fernando Torres duplázni tudott, de betalált Gimenez is, a 3-0-s siker pedig azt jelentette az Elche ellen, hogy 4-1-es összesítéssel léphettek tovább.

Hiába nyert a Las Palmas otthonában a Deportivo La Coruna, nem tudta ledolgozni az első mérkőzésen összeszedett három gólos hátrányát. A Deportivoban Borja duplázni tudott, de összesítésben 6-4-el így is a Kanári-szigeteki gárda jutott a következő fordulóba.

Eredmények

Barcelona - Murcia 5-0 (Alcacer 16., Pique 56., A. Vidal 60., D. Suarez 74., Jose 79.) Tj.: 8-0-val a Barcelona.
Real Sociedad - Lleida 2-3 (Llorente 24., Juanmi 34. ill. Nunez 56., Molina 59. - büntetőből, Radulovic 89.) Tj.: 3-3-al, idegenben szerzett több góllal a Lleiida.
Sevilla - Cartagena 4-0 (Ben Yedder 3., 6., Ganso 42., Correa 66.) Tj.: 7-0-val a Sevilla.
Athletic Bilbao - Formentera 0-1 (Muniz 95.) Tj.: 2-1-el a Formentera.
Atletico Madrid - Elche 3-0 (Gimenez 31., Fernando Torres 33., 68.) Tj.: 4-1-el az Atletico Madrid.
Las Palmas - Deportivo La Coruna 2-3 (Toledo 57., Remy 93. ill. Colak 41., Borja 52., 79.) Tj.: 6-4-el a Las Palmas.