WTCC: Michelisz Norbert küzdött, és végül második lett összetettben

A magyar pilóta a körülmények ellenére is helytállt a katari szezonzáró hétvégén és a magyar autósport történetének legjobb világbajnoki eredményét elérve másodikként zárta a szezont.

1. futam

Michelisz Norbert az időmérő edzésen fékhiba miatt csak a 11. helyről rajtolhatott az utolsó előtti futamon, és autóját még percekkel a rajt előtt is szerelni kellett.

A magyar pilóta a rajtot követően eljött Esteban Guerrieri mellett és előrejött a kilencedik helyre is. Michelisz körökön át szorongatta Nicky Catsburgot, ám miután nem tudta megelőzni elengedte csapattársát. Miután az argentin Guerrieri sem járt sikerrel Catsburg megelőzésével az utolsó körben elengedte Micheliszt, aki a kilencedik helyen végzett.

A világbajnokságot vezető Thed Björköt a rajtnál elengedték csapattársai és végül ötödikként ért célba, és 16,5 pontra növelte előnyét a bajnokságban.

A verseny egyik legizgalmasabb csatáját két ősi rivális Rob Huff és a visszatérő Yvan Muller vívta, a hatodik helyért, és Muller végzett előrébb.

A futam rendkívül izgalmas körülmények között dőlt el: Tom Chilton és Mehdi Bennani ragyogó csatát vívott a győzelemért. A küzdelemből végül a brit került ki győztesen. A harmadik helyen az élete első dobogós helyét megszerző Kevin Gleason végzett.

Nagy Dániel és Szabó Zsolt Dávid is célba értek, a Zengő Motorsport pilótái a 15-16. helyen végeztek.

A futam végeredménye:

2. futam

Michelisznek még volt matematikai esélye az utolsó futam előtt is. A magyar pilóta világbajnoki címéhez az kellet volna, hogy a harmadik helyen végezzen, míg Björk ne szerezzen pontot.

Michelisz a startot követően előrejött a nyolcadik helyre, ám látszott, hogy autója nem tökéletes ezen a futamon sem. Yvan Mullert ugyan támadta a magyar pilóta, de a francia mellett nem tudott elmenni, így végül a nyolcadik helyen ért célba.

A nem túl izgalmas futamot Esteban Guerrieri nyerte Rob Huff és Nicky Catsburg előtt.

A Volvo holland pilótája azután lett harmadik, hogy Thed Björk az utolsó körben elengedte. Negyedik helyével Björk bebiztosította világbajnoki címét, ráadásul a Volvo a konstruktőri bajnoki címet is megnyerte.

A futam drámáját Mehdi Bennani kiesése jelentette, a marokkói egy defekt miatt kényszerült kiállni, így Tom Chilton lett a privát értékelés bajnoka.

A Zengő Motorsport pilótái ismét célba értek, Nagy Dániel 13., Szabó Zsolt a 15. lett.

Azzal, hogy Michelisz Norbert megőrizte második helyét összetettben történelmi eredményt ért el, hiszen ez minden idők legjobb világbajnoki eredménye amelyet magyar autóversenyző világbajnoki sorozatban elért.