NHL: Ovecskin egyre előrébb tör a listákon

NHL alapszakasz

Washington Capitals–San Jose Sharks 4-1
Alex Ovecskinre irányult a reflektorfény Washingtonban, hiszen az orosz szélső egy gólpassz mellett 20. gólját lőtte a szezonban, amivel átvette a vezetést a góllövőlistán, de karrierje 578. találatát szerezte, amivel megelőzte az örökranglista 20. helyén álló Mark Recchit, akinek 703 mérkőzéssel több mérkőzés kellet ugyanennyi gólhoz. Ovecskin a győztes gólok listáján is szépen halad előre, ebben a mutatóban a 97. találatát szerezte, amivel megelőzte Mats Sundint és egy gólra került a tizedik helyen álló Bobby Hulltól. A Sharks 2009. október 15. óta először kapott ki a rendes játékidőben a Washingtontól.

Florida Panthers–New York Islanders 4-5 szétlövés után
Fordulatos meccsen nyert szétlövések után az Islanders a Florida csarnokában, a rendes játékidőben ugyanis mindkét csapat kétszer-kétszer került előnybe. A büntetőlövések során egyedül Mathew Barzal talált be, aki NHL-karrierje során először vállalt rávezetést a szétlövésben. John Tavares 576. pontját szerezte az Islandersben, amivel megelőzte a legendás Pat Lafontaine-t és már a hatodik a klub rangsorában. A Florida viszont nem csak a meccset, de kapusát, Roberto Luongot is elvesztette sérülés miatt a második harmad elején.

Nashville Predators–Boston Bruins 5-3
Craig Smith három pontjának és Pekka Rinne 37 védésének köszönhetően a Nashville nyerte a Boston elleni találkozót. Pedig a Bruins 40-25-re szétlőtte a Ragadozókat, de hatékonyságban nem volt az igazi a Boston. A Predators a 25. percben már 4-0-ra is vezetett. A vendégeknél David Backes félezredik pontját szerezte, és Brad Marchand is folytatta pontszerző szériáját (3 meccs, 5 pont) mióta visszatért sérüléséből, ám mindezek ellenére nem ünnepelhetett a Bruins.

Calgary Flames–Philadelphia Flyers 2-5
A Philly úgy vágott neki a Flames elleni meccsnek, ha kikap, akkor zsinórban 11. vereségét gyűjti be és új negatív franchise-rekordot állít fel. A hatalmas blamát végül elkerülte a Flyers, köszönhetően annak a 71 másodpercnek a második harmadban, mikor 1-1-es állásnál háromszor vették be Mike Smith kapuját. Brian Elliott 42 lövést védett, Jakub Vorácek három gólt érő átadást osztott ki a vendégeknél. A Calgaryban Mark Giordano 700. meccsét játszotta a ligában.

A mérkőzések összefoglalóit az eredményekre kattintva érhetik el.