NBA: Bradley Beal élete meccsét játszotta (videó)

A Washington Wizards klasszisa elképesztő mérkőzést játszva 51 ponttal vállalt szerepet csapat portlandi győzelméből.

Toronto Raptors-Phoenix Suns 126-113

A Raptors az első negyed közepétől nem engedte ki a vezetést a kezéből és magabiztos győzelmet aratott. A hétről-hétre kiemelkedő pontátlagot termelő torontóiak ezúttal a harmadik játékrészben jutottak el 40 pont fölé. A Raptorsban nem volt kiemelkedő teljesítmény: DeMar DeRozen és Kyle Lowry 20-20, Serge Ibaka 19 pontot szerzett. Pontjai mellett Lowry 10 gólpasszal és két támadó hiba kiharcolásával járult hozzá csapata győzelméhez. A 31 éves játékos utóbbi tekintetben a liga legjobbjának számít, hiszen már tizenhétszer ítéltek a javára a mérkőzésvezetők. A Suns enerváltan játszott, ráadásul Devin Bookert ágyéksérülés miatt a negyedik negyed elején le kellett cserélni. A csapat másik nagy sztárja TJ Warren a harmadik játékrészben a kiállítás sorsára jutott.

Oklahoma City Thunder-Utah Jazz 100-94

Az egyre biztatóbban játszó hazaiak az első három negyed során szinte végig hátrányban voltak, majd egy 32-14-es utolsó negyedet produkálva a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést. Russell Westbrook bebizonyította, hogy igazi vezére az OKC-nek, hiszen 34 ponttal, 13 lepattanóval (valamennyit védekezésben szerezte) és 14 gólpasszal emelkedett ki a mezőnyből. Rajta kívül még Paul George 21 pontja említhető. A Jazz hat győztes meccs után kapott ki ismét.

Portland Trail Blazers-Washington Wizard 92-106

Egyetlen negyed végeredménye nem volt szoros, és a 27-15-ös második játékrésszel a Wizards tulajdonképpen el is döntötte a meccset. Damian Lillard hiába jutott el 30 pontig, ez az este Bradley Bealről szólt. A Washington legnagyobb sztárja élete egyik legnagyobb meccsét játszva 51 ponttal vállalt főszerepet a győzelemben, és feledtette el a tegnapi súlyos Utah-i vereséget.

Nyugati főcsoport:

1. Houston Rockets 22 18 0 0 4 2510:2260 0.818
2. Golden State Warriors 25 18 1 0 6 2962:2679 0.760
3. San Antonio Spurs 24 16 0 0 8 2415:2328 0.667
4. Denver Nuggets 23 13 0 0 10 2457:2461 0.565
5. Minnesota Timberwolves 25 13 1 0 11 2682:2671 0.560
6. Portland Trail Blazers 24 13 0 1 10 2466:2406 0.542
7. Utah Jazz 25 12 1 0 12 2582:2469 0.520
8. New Orleans Pelicans 24 11 1 0 12 2613:2642 0.500
9. Oklahoma City Thunder 23 11 0 0 12 2347:2273 0.478
10. Los Angeles Clippers 22 8 0 1 13 2307:2364 0.364
11. Memphis Grizzlies 23 8 0 0 15 2257:2324 0.348
12. Los Angeles Lakers 23 7 1 1 14 2433:2515 0.348
13. Phoenix Suns 26 9 0 1 16 2798:3007 0.346