Történelmet írt Ronaldo, gálázott a Liverpool

Nagy László
Nagy László

A Liverpool egy meccsen több gólt szerzett, mint a Barcelona a csoportkörben, míg Ronaldo lett az első játékos, aki az összes meccsen betalált. Összegyűjtöttük a BL-csoportkör zárónapjának érdekességeit.

A Feyenoord-Napolin a kezdőben kapott helyet Tyrell Malacia, aki 18 évesen és 111 naposan a negyedik legfiatalabb holland lett, aki pályára léphetett a Bajnokok Ligájában. Csak Nigel De Jong, Ryan Babel és Patrick Kluivert előzi meg őt. Malacia tipikus mai szélsőhátvéd, aki rendkívül támadó felfogású. Egy másik fiatal tinédzser is bemutatkozhatott a szerdai napon az argentin Juan Foyth személyében, ő a második legfiatalabb Spurs-játékos lett, aki játszhatott a legrangosabb európai kupasorozatban. Olyan mai sztároknál is hamarabb kapott lehetőséget, mint Dele Alli vagy Gareth Bale.

A Liverpool-Szpartak Moszkván nagyon hamar betaláltak a hazaiak Coutinho révén. A brazil mesterhármast szerzett, amire legutóbb Liverpool-játékos 2007 novemberében volt képes, ekkor Yossi Benayoun triplázott a Besiktas ellen. Az első találat a negyedik percben esett (3:51), ami a Bajnokok Ligájában hazai pályán a leggyorsabb liverpooli gól lett. A mérkőzést végül 7-0-ra nyerte a Liverpool, ami azt jelenteti, hogy az angolok ezen az egy meccsen több gólt szereztek, mint a Barcelona a csoportkörben (hat góljuk volt a spanyoloknak, ha a két öngólt nem számoljuk bele).

Portugáliában a Porto-Monaco összecsapáson Vincent Aboubakar szerezte meg a vezetést, amivel már hat találatnál jár a Bajnokok Ligájában. Samuel Eto’o óta ő az első kameruni futballista, aki négynél többször tudott eredményes lenni a BL-ben. Már az első félidőben kiállítottak egy-egy embert mindkettő csapatból, amire legutóbb egy Juventus-Hamburg meccsen volt példa, amikor Zidane és Davids mehetett zuhanyozni.

A forduló rangadójának a Real Madrid-Dortmund számított. Már rögtön az első félidő elején betalált Borja Maroyal majd Cristiano Ronaldo is, akinek ez már a hatodik gólja volt. Ez azt jelentette, hogy a portugál klasszis az összes csoportmeccsén gólt lőtt, ráadásul beérte Messit a BL-csoportkör örökranglistáján 60 találattal. A Dortmund mindösszesen kettő pontot szerzett, ám ez is elég volt a harmadik helyhez, ami Europa-liga-szerepelést jelent.

A Tottenham-APOEL-en Fernando Llorente szerezte meg a vezetést, akinek ez volt az első gólja a Tottenhamben. A spanyol a 17. meccsén tudott először betalálni, ami nem túl szép statisztika. A második gólnál előkészített, így karrierje során most először tudott gólt és gólpasszt is szerezni egy BL-találkozón.

Az angolok remekeltek az idei szezonban, hiszen mind az öt csapatuk ott lesz az egyenes kieséses szakaszban. Érdekesség, még nem volt példa arra, hogy egy adott országból öt gárda is tovább menjen a csoportkörből.

Liverpool FC,Bajnokok Ligája,Real Madrid,Cristiano Ronaldo,Manchester City,AS Monaco,Tottenham Hotspur,Feyenoord,Borussia Dortmund