Autósport: Japánban folytatja pályafutását Jenson Button

A 2009-es F1-es világbajnok a Japán GT bajnokságban indul az idei szezonban.

A pilóta az Autosport.com weboldalnak jelentette be, hogy egész évre szóló szerződést kötött a japán SuperGT bajnokságban szereplő Team Kunimitsu csapattal, amely a Honda kötelékébe tartozik.

A Hondával fogok versenyezni, és szerződésem van a gyártóval a Super GT-be 2018-ra. Az utóbbi pár évben erről álmodtam, imádom ezt a kategóriát.Alig várom az új szezont. Sok tesztelés vár még ránk, hogy kényelmesen érezzem magam.

Button tavaly már részt vett egy Super GT versenyen, Suzukában az 1000 kilométeres viadalon.

Jenson Button 2000 és 2016 között versenyzett a Formula 1-ben ahol 15 győzelmet aratott és 50 alkalommal állhatott dobogóra. 2009-ben a Brawn GP-vel világbajnoki címet szerzett.

A Super GT a világ egyik legismertebb GT bajnoksága. Az idei szezon nyolc versenyből állt, amelyből hetet Japánban, egyet Thaiföldön rendeznek. A versenynaptárban többek között olyan versenypályák szerepelnek, mint az egykori F1-es helyszín Fuji Speedway, a suzukai versenypálya, vagy a MotoGP-ből ismert TwinRing Motegi.

Button mellett olyan pilóták szerepeltek tavaly a bajnokságban, mint a korábbi F1-es Heiki Kovalainen és Christian Klien, a WTCC-ből ismert Augusto Farfus vagy a korábban a ChampCarban is megforduló Björn Wirdheim