EBEL: csúnya vereségbe szaladt bele a Fehérvár

Az  osztrák bajnokságban szereplő Fehérvár AV19 megalázó különbségű 7-2-es vereséget szenvedett a Graz elleni mérkőzésen.

Graz-Fehérvár 7-2

Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat: Kocsis a nyolcadik percben kihasználta a finn kapus kapitális hibáját és egy eladott korongból szerezte meg a vezetést jelentő találatot. Sokáig nem lehetett örülni a fehérvári előnynek, mivel Brophey a 11. percben emberelőnyből egyenlített, majd Higgs gólja már a Graz vezetését jelentette.

A második harmadban gyakorlatilag összeomlott a Fehérvár és Pirmann és Higgs góljával hamar 4-1 lett az eredmény. Carruth helyére hiába érkezett Rajna a magyar kapuba, a válogatott kapusát Zusevics avatta fel büntetőből, majd Carlsson is betalált. A záróharmadban Vincze góljával szépített a Fehérvár, de a grazi Zusevics hamarosan beállította a végeredményt.