NBA: ledózerolta a Suns-t a címvédő

sportfaktor

Detroit Pistons-New Orleans Pelicans 103-118

Az első negyededet egy ponttal nyerték a vendégek, akik a két középső negyedben összesen 14 ponttal voltak jobbak ellenfelüknél. A Pistons az utolsó negyedben egyszer ugyan feljebb zárkózott, de végül sima vereséget szenvedett. Anthony Davis megint tündökölt a vendégeknél, az olimpiai bajnok sztárjátékos 38 ponttal és 10 lepattanóval a nap legjobb teljesítményét nyújtotta. Nikola Mirotics eddigi legjobb mérkőzését játszotta a New Orleansban, végül 21 ponttal és 12 lepattanóval ért el dupla-duplát, de Jrue Holiday játékára sem lehetett panasz (21 pont, 12 gólpassz). Blake Griffin hiába dobott 21 pontot és Andre Drummond hiába kaparintotta meg 21-szer is a lepattanót ez ma kevés volt a győzelemhez. A hektikusan szereplő Detroit most éppen rossz formában van, Stan Van Gundy csapata harmadszor szenvedett vereséget zsinórban.

Philadelphia 76ers-New York Knicks 108-92

10 ponttal nyerte az első negyedet a Philadelphia, amely végig vezetett is a találkozón. A Sixers játékában ugyan egy kisebb hullámvölgy bekövetkezett az első félidő végén, de az utolsó negyedet már 22-13-ra nyerték a hazaiak. A philadelphiaiak sorozatban negyedik hazai mérkőzésüket nyerték meg, nem tudni mennyi köze van a két dolognak egymáshoz, de mióta az Eagles megnyerte a Super Bowl-t a gárda még veretlen. A Knicks továbbra is gödörben van, a New York-i gárda hetedszer veszített zsinórban. Dario Saric 24 ponttal lett a hazaiak legjobbja, JJ Redick 18, Joel Embiid 17 pontot vállalt. A csereember TJ McConnell szintén nagyszerűen játszott és tripla-duplázott (10 pont, 10 lepattanó,11 gólpassz). A vendégeknél megint csak Michael Beasley (22 pont) és Enes Kanter (17 pont, 13 lepattanó) duója tudta hozni a szintet.

Broolyn Nets-Los Angeles Clippers 101-114

Az első negyed végétől szinte végig 10 pont felett volt a különbség, sőt a Clippers gyakorlatilag már a harmadik negyed utolsó perceiben eldöntötte a meccset. A Netsen az sem segített, hogy az utolsó negyedet 10 ponttal hozta. Lou Williams még mindig nem fix kezdőjátékos, de még mindig az egyik legponterősebb Los Angeles-i, ezúttal 20 pontot szerzett a szezon "legjobb hatodik embere" díjára pályázó kosaras. Danilo Gallinari és a lepattanót 17 alkalommal megszerző DeAndre Jordan 16-16, a szinte alig játszó Montrezl Harrell pedig 15 pontot dobott a vendégeknél. A Brooklynban D`Angelo Russell és Joe Harris is 16 pontig jutott, de ezúttal hiányzott egy átütő, klasszis teljesítmény a hazaiak részéről.

Chicago Bulls-Orlando Magic 105-101

Tizennyolc pont is volt a különbség a záró játékrészben a Chicago javára, de néhány perc alatt eltüntette ezt a vendég csapat, sőt 3:11-el a meccs vége előtt egy triplával 98-96-os előnybe kerültek. 101-101-nél, 15 másodperccel a találkozó vége előtt Zach LaVine azonban ellopott egy orlandói oldalbedobást, amivel egészen a gyűrűig robogott és eldöntötte a találkozót. LaVine 18 ponttal zárt, a Bulls legjobbja ezen az estén finn magasembere, Lauri Markkanen volt 21 pontjával. Jól jelzi a hazaiak palánk alatti dominanciáját, hogy Bobby Portis, a Chicago másik magasembere is eljutott 19 pontig, a finn újonccal együtt 15 lepattanót halásztak le. A Magic legjobbja Mario Heoznja volt 24 pontjával, de pont ő rontotta el a potenciális győzelmet jelentő hárompontost LaVine kosarát követően, a Magic továbbra is közel a sereghajtó pozícióhoz a Keleti főcsoportban.

Utah Jazz-San Antonio Spurs 101-99

Második mérkőzését volt kénytelen kihagyni sérülés miatt a Utah irányítója, Ricky Rubio, de sem ez, sem a back-to-back nem akadályozta meg a Jazz-t zsinórban tizedik győzelme megszerzésében. Pedig a Spurs már 13 ponttal is vezetett a záró negyed első perceiben, ám Rudy Gobert vezetésével gyorsan eltüntette hátrányát a hazai gárda. A végjáték elképesztő izgalmakat tartogatott, a győztes kosarat a Jazz újonca, Donovan Mitchell süllyesztette el a San Antonio-i gyűrűben 39 másodperccel a találkozó vége előtt - Mitchell 25 pontjával a mérkőzés legeredményesebbjeként zárt. Ezután a Spurs többször is hibázott a véghajrában és végül sokba került Kawhi Leonard, Lamarcus Aldridge és Rudy Gay hiánya. A Utah két hónap elteltével ismét 50 százalékos mérleg fölött tart, jelenleg másfél meccs a hátránya a Nyugati nyolcadik New Orleans Pelicans mögött.

Golden State Warriors-Phoenix Suns 129-83

Másfél negyeden keresztül - Elfrid Payton vezetésével - nagyon szépen tartotta magát a Suns, de a vége így is nagyon csúnya lett. Paytonon kívül nem igazán nyújtott senki értékelhető teljesítményt phoenixi oldalról, mindent elárul, hogy amíg az Orlandótól megszerzett irányító hétből hét jó dobással kezdett, addig társai tizenötből csak egyet süllyesztettek el a hazai gyűrűben. Legutóbbi tizenkét mérkőzéséből tizenegyediket veszítette el a Suns, ezzel pedig a legutolsók a ligában. A Golden State-nél szépen megosztották a játékosok a terheket, Steve Kerr vezetőedzőnek pedig lehetősége volt a folyamatos rotációra, senki nem játszott 30 perc fölött, Steph Curry 22, Kevin Durant 17 pontig jutott. A Warriors brutális mennyiségű, tizenhat blokkot osztott ki a Suns-nak, támadásban pedig közel 60 százalékos hatékonysággal dobtak. Elképesztő erődemonstrációt tartott a címvédő, a Phoenix eddigi két 48 pontos veresége után most egy 46 pontos pofonba szaladt bele.

Fotó: NBA.com