NHL: történelmet írt az Oilers és a Panthers

NHL alapszakasz

Toronto Maple Leafs-Tampa Bay Lightning 4-3
Jól jelzi a Tampa Bay erejét, hogy 3-0-s hátrányból is egyenlíteni tudtak és jól jelzi a Toronto erejét, hogy ezután is meg tudtak újulni, a győztes találatot végül James van Riemsdyk szerezte a záró harmad első perceiben. Patrick Marleu 1551. NHL-mérkőzését játszotta, amivel már az tizenharmadik az örökranglistán. William Nylander és Auston Matthews egyaránt három-három ponttal zártak, Nylander két gól egy gólpassz, Matthews három gólpassz formájában. A vendégeknél Nyikita Kucserov góllal és gólpasszal fejezte be a találkozót, asszisztjával 70. pontját szerezte meg a szezonban, ez másodszor sikerült neki és ezzel természetesen vezeti a kanadai táblázatot. Ő lett a Lightning történetében a negyedik játékos, aki három egymást követő szezonban is eljutott harminc gólig. A Toronto zsinórban negyedik összecsapását nyerte meg és harmadik a Keleti konferenciában.

Edmonton Oilers-Florida Panthers 5-7
Vincent Trocheck volt a kedd hajnali edmontoni pisztolypárbaj legnagyobb hőse, az amerikai center a harmadik harmadban szerzett mesterhármasával nagyban hozzájárult csapata gólzáporos győzelméhez, ez volt neki az első háromgólos mérkőzése az NHL-ben. Jevgenyij Dadonovnak is sikerült kétszer megzörgetnie a hazai hálót, második gólját ráadásul büntetőből szerezte. Megtette ezt Leon Draisaitl is az első felvonásban, ezzel ő lett az Edmonton Oilers történetének első játékosa, aki emberhátrányos szituációban lőhetett büntetőt. És ha már ennél a műfajnál járunk, a liga történetében ez mindössze a 17. olyan összecsapás volt, ahol mindkét gárda lőhetett büntetőt a rendes játékidőben, és az első páros, akik mindketten értékesítették is. Connor McDavid és Patrick Maroon egyaránt góllal és gólpasszal zárt edmontoni részről, de a Panthers végül több gólt passzírozott be, ez döntött. A Florida legutóbbi hat meccséből az ötödiket nyerte meg, de így is nagyon messze vannak a rájátszást érő helyektől, ahogy az Edmontonnak sem sok esélye van arra, hogy harcba szálljon a Stanley-kupáért.

Arizona Coyotes-Chicago Blackhawks 6-1
Zsinórban kilenc szezonban sikerült bejutnia a rájátszásba a Chicagónak, erre azonban idén egyre kevesebb esély mutatkozik, ezúttal a liga legrosszabb csapata verte agyon őket, egymás után hatodik alkalommal kapott ki a Blackhawks. Antti Raanta 37 védést mutatott be a mérkőzésen, a hazaiak hat találatát hat különböző játékos szerezte, mondhatjuk, igazi csapatmunkával győzték le a Chicagót. Mindenképpen érdemes kiemelnünk az Arizona elsőévesét, Clayton Kellert, ő a negyedik újonc a franchise történetében, aki elérte első szezonjában a 40 pontot. A Blackhawks legutóbbi tizennégy mérkőzésén tizenegyszer is két gólon, vagy alatta maradt, lassan pedig húzhatják a vizes lepedőt erre az idényre, mert már 10 pontos távolságban követik a jelenleg utolsó Wild Card helyen tanyázó Minnesotát.

A mérkőzések összefoglalóit az eredményekre kattintva érhetik el.

Fotók: NHL.com