NHL: Ovecskin 600-nál, Fleury 400-nál

NHL alapszakasz

New York Rangers–Carolina Hurricanes 6-3
Jimmy Vesey háromszor, Mats Zuccarello kétszer talált be a Carolina ellen, utóbbi 100. gólját szerezte az NHL-ben, Pavel Buchnevich és Mika Zibanejad egyaránt három asszisztot osztott ki. A Rangers kapujában Alexander Georgiev 41 védéssel járult hozzá, hogy megszakadjon a New York négy meccses hazai vereségszériája. A Carolinában Teuvo Teravainen, Lee Stempniak és Victor Rask volt eredményes, Scott Darling mindössze 17 védéssel zárt. A Hurricanes-nek nagyon nem jött jól a vereség, hátrányuk jelenleg hét pont a wild card helyen álló New Jersey mögött.

Philadelphia Flyers–Vegas Golden Knights 2-3
A Vegas kapujában Marc-Andre Fleury pályafutása 400. győzelmét ünnepelhette, ehhez pedig 38 hárítást kellett most bemutatnia. Ezzel ő lett a liga 13. olyan kapusa aki elérte ezt a számot, a jelenleg is aktív játékosok közül pedig a harmadik, Roberto Luongo (467) és Henrik Lundqvist (430) mellett. A Golden Knights győztes gólját Ryan Carpenter szerezte 2:40-el a vége előtt, csapata 12 ponttal vezet a Pacific divízióban a San Jose előtt. A Flyers a Metropolitan harmadik helyén várja a folytatást.

Washington Capitals–Winnipeg Jets 3-2 – hosszabbítás után
Alekszander Ovecskin duplázott a Washingtonban, második gólja ráadásul a 600. volt a ligában, és ő a huszadik olyan játékos, aki NHL-karrierje során elérte ezt a határt. Gordie Howe, Steve Yzerman, Mario Lemieux, Joe Sakic és Bobby Hull után Ovecskin a hatodik, aki egy csapat színeiben talált ilyen sokszor a kapuba. A Washington balszélsője a szezonban már 42 gólnál jár, ezzel vezeti a góllövőlistát, de a győztes gólt ezúttal honfitársa, Jevgenyij Kuznyecov ütötte a hosszabbítás utolsó percében. A Winnipegben Nikolaj Ehlers és Patrik Laine talált be - utóbbi sorozatban hatodik meccsén szerez gólt -, Connor Hellebuyck 40 hárítást mutatott be. Laine nem mellékesen 77. találatát jegyezte tinédzserként, amivel harmadik az NHL történetében, és olyan neveket előzött meg mint Wayne Gretzky és Bryan Bellows.

Columbus Blue Jackets–Montreal Canadiens 5-2
Alexander Wennberg négy pontot (1G 3A) szorgoskodott össze a Columbusban, Seth Jones sorozatban harmadik mérkőzésén talált a kapuba, Szergej Bobrovszkij pedig 38 védést tett be a közösbe a Montreal legyőzése alkalmával. A Canadiens egymást követő ötödik meccsét bukta el, pedig a mérkőzés első gólját ők szerezték, de erre még az első harmadban háromszor válaszolt a Blue Jackets, kétszer emberelőnyben. A Columbus keleten a jobbik wild card pozíciót foglalja el, a Montrealnak már csak matematikai esélye van a rájátszásra.

Florida Panthers–Ottawa Senators 3-5
Nyolc hazai siker után az Ottawa belerondított a Florida sorozatába. A Senatorsban Matt Duchene és Magnus Paajarvi is duplázni tudott, ugyanezt tette gólpasszból Erik Karlsson, Craig Anderson 35 lövést tett ártalmatlanná. A Floridában Keith Yandle sorozatban 700. meccsén lépett jégre, ez jelenleg a leghosszabb széria a ligában. A Panthers veresége ellenére is mindössze három pontra van a még wild card helyen álló Devilstől, és négyre a Columbustól, de kettő, illetve három mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint vetélytársai.

Anaheim Ducks–St. Louis Blues 2-4
Ivan Barbashev gólt és gólpasszt is gyűjtött a Blues mezében, míg Alex Pietrangelo két asszisztot osztott ki az Anaheim ellen. A St. Louis korábbi hét meccsen át tartó vereségszériájának köszönhetően nincsen rájátszást érő helyen, de mindössze egyetlen pont a hátrányuk a még wild card helyen álló Colorado mögött. Az Anaheimből Corey Perry és Derek Grant talált a kapuba, de a Kacsák kilenc hazai pontszerző meccs után vereséget szenvedtek a rendes játékidőben, és éppen egy ponttal állnak Blues előtt.

Los Angeles Kings–Vancouver Canucks 3-0
Jonathan Quick 35 lövésből 35-öt védett – pályafutása 48. kapott gól nélküli meccse, az ötödik a Canucks ellen -, csapattársai közül viszont Tyler Toffoli, Anze Kopitar és Tanner Pearson is betalált a Vancouvernek. Sikerével a Kings felkapaszkodott a Pacific divízió harmadik helyére. A Vancouver sorozatban második meccsén maradt gólképtelen, és négy mérkőzést bukott zsinórban.

San Jose Sharks–Detroit Red Wings 5-3
Öt különböző játékos szerezte a San Jose góljait, Timo Meier és Chris Tierney pedig gólja mellé asszisztot is gyűjtött, Joe Pavelski és Dylan DeMelo két-két gólt érő átadást osztott ki, Martin Jones 23 védéssel került be a jegyzőkönyvbe. A Detroit idén másodszor produkál hetes vereségszériát, hiába szerzett gólt és gólpasszt is a Trevor Daley-Gustav Nyquist-Henrik Zetterberg trió, és gyűjtött három asszisztot Tyler Bertuzzi. A Sharks diadalával megerősítette második helyét a Pacific divízió második helyén.

A mérkőzések összefoglalóit az eredményekre kattintva érhetik el.

Fotó: nhl.com