Bundesliga: győzött a Leipzig, elnapolta a bajnokavatást a Schalke (videó)

Gulácsi Péter csapata ha nehezen is, de győzni tudott Hannoverben, a Hoffenheim hatot lőtt a Kölnnek, a Schalke viszont matematikailag életben tartotta bajnoki reményeit.

Hoffenheim-Köln 6-0

Fotó: bild.de

Serge Gnabry a 22. percben indította útjára a hoffenheimi gólfesztivált, de a hazaiak igazán a második félidőben indultak be. A második félidő elején ismét a Bayernből kölcsönvett Gnabry volt eredményes. A második játékrész leginkább Mark Uth parádéját hozta, a fiatal csatár két gólt szerzett, egyet pedig előkészített és már 12 gólnál jár a szezonban. A Köln teljesen alárendelt szerepet játszott, a második 45 percben még a gólszerzésre sem volt esélye a vendégeknek. Szalai Ádám be volt nevezve a meccskeretbe, de nem lépett pályára a Hoffenheimben 2-0.

Schalke 04-Freiburg 2-0

A Schalkénak győznie kellett, hogy a Bayern München ne lehessen bajnok a forduló végén, és a "királykékek" ha nehezen is, de abszolválták is a feladatot. Daniel Caligiuri büntetőből,  Guido Burgstaller pedig Bentaleb átadásából vette be a freiburgi kaput. A hazaiak győzelmi esélyei akkor szálltak el, amikor Nills Petersen egy percen belül kapott két sárga lapja miatt a kiállítás sorsára jutott.

Hannover 96-RB Leipzig 2-3

A nem túl izgalmas első félidőben Emil Forsberg szerezte meg a lipcseiek vezető gólját. A második félidő elején Willy Orban növelte kettőre Gulácsi Péter csapatának előnyét. Salif Sane szépítését követően Yussuf Poulsen visszaállította a különbséget. A Leipzignél azt hihették, hogy zsebükben van a győzelem, ám Niclas Fullkrug szépítő gólja szinte azonnal a középkezdés után megszületett. A támadó a 82. percben is bevette Gulácsi kapuját, ám a találatot les miatt érvénytelenítették és így a Leipzig nehezen hozta a kötelező győzelmet.

Bundesliga, 28. forduló

Hoffenheim–1. FC Köln 6–0 (Gnabry 22., 47., Uth 56., 65., Rupp 61., Zuber 72.)
Schalke 04–Freiburg 2–0 (Caliguri 62. – 11-esből, Burgstaller 73.)
Bayer Leverkusen–Augsburg 0–0
Hannover 96–RB Leipzig 2–3 (S. Sané 71., Füllkrug 78., ill. Forsberg 16., Orban 54., Poulsen 77.)
VfB Stuttgart–Hamburger SV 1–1 (Ginczek 44., ill Holtby 18.)