ACB Liga: rangadót veszítettek Hangáék

Hiába állt talpra nagy hátrányból a Barcelona, Hanga Ádám csapata elveszítette a Malaga elleni rangadót. A magyar válogatott játékosnak nem ment a játék.

Fotó: kezdo5.hu

Unicaja Malaga-FC Barcelona Lassa 80-78

Az első negyed még szoros csatát (17-16) hozott, majd a következő 10 percben gyakorlatilag csak a Malaga volt a pályán. A hazaiak elképesztő második játékrészt produkálva 43-26-os előnnyel mehettek nagyszünetre.

A fordulatos mérkőzésre jellemző, hogy a Barcelona egyetlen negyed alatt ledolgozta ezt a hátrányt és 55-55-re egalizált az utolsó 10 perc előtt. A zárónegyedben. Hanga Ádám csapata vezetett is, de a hazaiak nem hagyták sokáig örülni a katalánokat. Fél perccel a vége előtt még döntetlen volt az állás Augustine kosarával ekkor előnybe került a Malaga, Clavier viszont támadóhibát vétett és így a Barcelona elveszítette a rangadót.

A malagaiaknál négy játékos is eljutott 10 pont fölé, Sasu Salin 16 ponttal volt a hazaiak legjobbja. A legtöbb barcelonai pont Ante Tomic és Petteri Koponen (14-14).

Hanga Ádámnak nem ment a játék, a magyar játékos 23 perc alatt 3 pontot dobott, 1 lepattanója volt, és 1-1 blokkal és szerzett labdával zárt.