La Liga: Cristiano Ronaldo nélkül is legyőzte a sereghajtót a Real Madrid (videó)

A Real Madrid 2-1-re győzött a Malaga otthonában, a mérkőzés legjobbja a korábbi malagai Isco volt.

A madridiaknál Raphaël Varane, Luka Modric, Gareth Bale és Cristiano Ronaldo sem lépett pályára és több kulcsember is csak a kispadon kezdte a találkozót.

Körülbelül negyedóra után kezdett el nagy mezőnyfölényt kialakítani a Real Madrid. Az első helyzetnél Roberto Jimeneznek minden tudására szüksége volt, hogy védje Matteo Kovacic  fejesét. A horvát légióshoz hasonlóan Lucas és Karim Benzema is közel járt a gólszerzéshez, de ők sem találtak be.

Ami nekik nem sikerült, az összejött a korábban Malagában játszó Isconak és vezetéshez juttatta a madridiakat. A félidő végén egyenlíthetett volna a Malaga, de Manuel Iturra lövését Keylor Navas védeni tudta.

A 66. percben megint Isco volt a főszereplő, ezúttal gólpasszt adott Casemironak. A Real visszavett a tempóból, de Diego Rolan szépítő gólja későn jött ahhoz, hogy érdemben befolyásolja a mérkőzést.

La Liga, 32. forduló

Málaga–Real Madrid 1–2 (Rolán 93., ill. Isco 29., Casemiro 63.)

korábban:

Getafe–Espanyol 1–0 (Damián Suárez 53.)
Atlético Madrid–Levante 3–0 (Correa 33., Griezmann 48., F. Torres 77.)
Eibar–Deportivo Alavés 0–1 (Guidetti 5.)

szombaton játszották:

Sevilla–Villarreal 2–2 (Nolito 78., Nzonzi 82., ill. Dani Raba 36., Bacca 68.)
Barcelona–Valencia 2–1 (L. Suárez 15., Umtiti 51., ill. Parejo 87.- büntetőből
Las Palmas–Real Sociedad 0–1 (Oyarzabal 21.)
Leganés–Celta Vigo 1–0 (M. Guerrero 63.)
Athletic Bilbao–Deportivo La Coruna 2–3 (Raúl García 47., Susaeta 72., ill. Adrián 6., 14., Borja Valle 53.)