Ligue 1: elsöpörte a Monacót és bajnok lett a PSG (videó)

A PSG 7-1-re győzte le a címvédő Monacót és így a párizsi sztárcsapat  bebiztosította bajnoki címét az idei szezonban.

Az volt a forduló kérdése, hogy a PSG hazai pályán ünnepelheti-e bajnoki címét a címvédő elleni rangadót követően.

A kérdésre hamar megkaptuk a választ, hiszen a 15. percben Giovani Lo Celso  beindította a gólgyárat, majd Edinson Cavani és  Angel Di Maria is betalált, végül Lo Celso már a 27. percben négygólosra növelte a különbséget.

A vendégek helyzetét nehezítette, hogy  Djibril Sidibét hordágyon kellett levinni a pályáról. A monacóiak a hátrány és a kulcsember elvesztése mellett sem adták fel és Rony Lopes szépíteni tudott.

Az 58. percben aztán Angel Di Maria is duplázott, folytatván a gálát. Negyedórával a vége előtt a monacói sztárcsatár Radamel Falcao is betalált, nem kis szépséghiba, hogy a kolumbiai játékos saját kapuját vette be. A párizsi gálát Julian Draxler találata tette teljessé.

A Paris St-Germain története hetedik bajnoki címét szerezte meg ma este, a párizsiak 2013 óta ötször nyerték meg a Ligue 1-t.

Ligue 1, 33. forduló:

Paris Saint-Germain–Monaco 7–1 (Lo Celso 14., 27., Cavani 17., Di María 20., 58., Falcao 76. – öngól, Draxler 86., ill. Rony Lopes 38.)