NHL: a Boston másodszor is legyalulta a Toronto csapatát, bajban az Anaheim

NHL rájátszás
Főcsoport-negyeddöntők

Kelet

Tampa Bay Lightning–New Jersey Devils 5-3

Alex Killorn két emberelőnyös gólt szerzett, Brayden Point góllal és gólpasszal jelentkezett, Nyikita Kucserov három pontot (2G 1A) gyűjtött, Andrej Vaszilevszkij pedig 41 védéssel zárt a győztes Tampában. A Lightining a középső harmadot pörgette meg igazán, ekkor négyszer is betaláltak (erre még nem volt példa a klub történetében rájátszás találkozón egy harmadon belül) Keith Kinkaid kapujába, akit gyorsan le is cseréltek, miután 15 lövésből öt gólt kapott. Innen pedig már nem volt visszaút a Devilsnek, akiknél Nico Hischier és Sami Vatanen és Blake Coleman volt eredményes. A hazaiak egyébként ott folytatják, ahol az alapszakaszban abbahagyták, hiszen eddigi két meccsükön 5-5 gólt szereztek, erre a bajnokság első felében is 25-ször voltak képesek.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2–0 a Tampa Bay javára. A következő mérkőzést a New Jersey Devils otthonában rendezik.

Boston Bruins–Toronto Maple Leafs 7-3

David Pastrnak szinte egymaga intézte el a Toronto együttesét, hiszen a hét bostoni gólból hármat ő maga szerzett, háromnál pedig gólpasszt adott. A liga történetében ő lett a 19. játékos, aki egy rájátszás-meccsen hat pontot tudott gyűjteni. A vele azonos sorban játszó Brad Marchand és Patrice Bergeron 4-4 asszisztott szorgoskodott össze. A Maple Leafs már az első harmadban elbukta a meccset, hiszen 20 percet követően már 4-0 volt a Bruins előnye, Frederik Andersen kapust le is cserélték, mert az öt kapujára tartó lövésből három is a hálóban kötött ki. A helyére érkezett Curtis McElhinney 19 hárítással fejezte be a meccset, miközben a hazaiaknál Tuukka Rask 30 védésig meg sem állt.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2–0 a Boston Buins javára. A következő mérkőzésen a Toronto játszhat hazai jégen.

Nyugat

Nashville Predators– Colorado Avalanche 5-4
A Colorado megint vezetett a Predators ellen, de innen a Nashville 3-1-re fordított és a meccsen három alkalommal is két gólos előnyt tudott kicsikarni. Kevin Fiala góllal és gólt érő átadással, P.K. Subban és Mattias Ekholm is két-két assziszttal zártak a hazaiaknál, akiknek eddigi 10 playoff gólján nyolc játékos osztozik, csak Filip Forsberg és Austin Watson jutott kettőig. Az Avalanche csapatában Gabriel Landeskog és Nathan MacKinnon is 1+1-el fejezte be a meccset, Tyson Barrie pedig két gólnál is asszisztot jegyzett. A kapusok párbaja is szoros volt, Pekka Rinne 26, Jonathan Bernier 28 lövést tett ártalmatlanná.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2–0 a Nashville Predators javára. A következő mérkőzést a Colorado otthonában rendezik.

Anaheim Ducks–San Jose Sharks 2-3
Második hazai meccsét is elbukta az Anaheim, és nagyon nagy pácba került, hiszen most irány San José. Pedig a Ducks Jakob Silfverberg találatával vezetett, de erre hárommal válaszolt a Sharks, Logan Couture góllal és egy gólt érő átadással segítette csapatát, Martin Jones pedig 28 védéssel keserítette a hazaiakat. A Ducks második, és egyben utolsó gólja Hampus Lindholm nevéhez fűződik, aki Silfverberg találatánál gólpasszt adott, a ketrec előtt John Gibson 32 lövést tett ártalmatlanná. A San José 2-0-s előnye a párharcban nagyon nem jó jel az Anaheimnek, hiszen eddig a liga történetében 78,7%-ban jutottak tovább azok a csapatok, akik idegenben hozták az első két mérkőzést. A Sharks történetében eddig háromszor volt hasonló helyzetben, és mindhárom alkalommal ők léptek tovább.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2–0 a San José Sharks javára. A következő mérkőzést San Joséban rendezik.

Fotók: nhl.com