Supersport-vb: Sebestyén Péter 21. lett idei első versenyén

Sebestyén  Péter idén először állt rajthoz a világbajnokságban. Az aragoni futamot befejezte a magyar pilóta, a győzelmet Sandro Cortese szerezte meg.

Fotó: facebook.com/ssphungary

A spanyolországi Aragonban már az idei harmadik futamot rendezték a Supersport-világbajnokságon. Sebestyén Péter Ausztráliában és Thaiföldön nem állt rajthoz, az európai versenyeken viszont indulhat.

Az SSP Hungary Racing pilótája a 28. helyet szerezte meg a kvalifikáción amelyen a csapatnak több nehézsége is adódott. A Kawasakival versenyző magyar pilóta végül a 21. helyig jött előre a versenyen, úgy, hogy nagyot csatázott az előtte célba érőkkel is.

A futamgyőzelmet a német Sandro Cortese (Yamaha) szerezte meg, a korábbi Moto3-as világbajnok első győzelmét aratta a Supersport-vb-n.

A Yamaha dominálta a futamot, a japán gyártó négy pilótája végzett az első négy helyen, a címvédő Lucas Mahias negyedik lett.