Jégkorong: keretszűkítés az utolsó felkészülési meccs előtt

sportfaktor

Hajrájához érkezett a magyar jégkorong-válogatott világbajnoki felkészülése, Jarmo Tolvanen három játékostól búcsúzott el a Japán ellen megnyert mérkőzés után.

Fotó: Magyar Jégkorong Szövetség

A magyar szövetség honlapjának tájékoztatása szerint a 25 főre szűkített keret tagjai a néhány napos pihenő után frissen, jó hangulatban és munkára készen tértek vissza az edzőtáborba, a Japán elleni, pénteki 3-2-es hosszabbításos győzelem után Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány és stábja megköszönte az eddigi munkát a MAC csatárának, Terbócs Istvánnak, illetve az UTE hátvédjének, Nagy Nilannak. Bálizs Bence a szlovénok elleni múlt heti meccsen megsérült, és bár a kapus, valamint a stáb is bizakodott, hogy néhány nap pihenő után visszatérhet a jégre, kiderült, erre nincs esély, így szintén kihagyja a vb-t.

A csapat így három kapussal, nyolc hátvéddel és 14 csatárral vágott neki az utolsó napok munkájának. A 25 játékosból 16 szerepelt a tavalyi világbajnokságon is. A válogatottra még egy felkészülési találkozó vár: szerdán Ukrajna lesz az ellenfél a Jégpalotában.

A divízió I/A-s világbajnokságon a harmadik vonalból feljutott Nagy-Britannia mellett a világelitből kiesett Olaszország és Szlovénia, valamint Lengyelország és Kazahsztán lesz a magyar együttes ellenfele a Papp László Budapest Sportarénában.