NHL rájátszás

Főcsoport-negyeddöntők

Kelet

Philadelphia Flyers-Pittsburgh Penguins 1-5
Ami a legutóbbi mérkőzésen a Philadelphiának jött össze, azt most megtette a címvédő, és öt gólt ütve győzött a nagy rivális otthonában. A győzelem azt jelenti, hogy a Pittsburgh visszavette a legutóbb elveszített pályaelőnyét. A Flyers akkor tört meg végleg amikor a Penguins öt másodpercen belül szerzett két gólt a második harmadban. Előbb Jevgenyij Malkin majd Brian Dumoulin vette be a philadelphiai kaput. Utoljára 1965-ben a Detroit Red Wings volt képes két ilyen egymást követő gyors találatra. Sidney Crosby egy góllal és három gólpasszal zárta a mérkőzést, Malkin a gólja mellett kiosztotta 100. gólpasszát a rájátszásban, Kris Letang szintén jól játszott és két gólt is előkészített. Matt Murray 26 védéssel vállalt szerepet csapata győzelméből.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2–1 a Pittsburgh javára. A következő mérkőzést ismét a Philadelphia otthonában rendezik.

Washington Capitals-Columbus Blue Jackets 4-5 - hosszabbítás után
Mivel a Columbus legutóbb győzött a Capital One Arénában, így a hazaiaknak létfontosságú volt ,hogy ma győzni tudjanak. Ennek szellemében is játszottak a fővárosiak és 13 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. Atkinson szépítő gólját követően Alexandr Ovecskin meglőtte második emberelőnyös gólját is a mérkőzésen (Korábban soha nem talált be két létszámfölényes szituációban is egy mérkőzésen.) és úgy tűnt a Capitals egyenlíthet. Cam Atkinson második góljával valamint Anderson és Werenski találatával viszont a Columbus még ebben a játékrészben a maga javára billentette a mérkőzés állását. A Washington elkeseredetten támadott és Oshie T.J. 56. percben szerzett góljával kivívta a túlórát. A ráadás aztán 12 perc alatt dőlt el, Matt Calvert szerezte a mindent eldöntő gólt, így a Blue Jackets második mérkőzését is megnyerte idegenben. Zach Werenski a gólja mellett kettőt is előkészített, a Washingtonban John Carlson könyvelhetett el három gólt érő átadást. A mérkőzés hőse viszont egyértelműen Szergej Bobrovszkij volt, a columbusi kapus 54(!) védéssel tett azért, hogy csapata az idei rájátszás legnagyobb meglepetését okozva kétmeccses előnyben legyen.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2–0 a Columbus javára. A következő mérkőzést a Blue Jackets otthonában rendezik.

Nyugat

Minnesota Wild-Winnipeg Jets 6-2
A Wild az első harmadban fordítani tudott, majd a második játékrészben mutatott hihetetlen lövőformával döntötte el a mérkőzést, és jött vissza a párharcba. 20 percen belül Mathew Dumba, Eric Staal, a pályafutása első NHL-gólját szerző újonc Jordan Greenway és Marcus Foligno is gólt ünnepelhetett. A hazaiaknál Dumba, Staal és Mikael Granlund is két ponttal (gól+gólpassz) zárt, Zach Parise pedig 2009 óta először ütött három egymást követő playoff-meccsen is gólt. A Minnesota utoljára 2003-ban ütött legalább 6 gólt egy mérkőzésen a rájátszásban.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2–1 a Winnipeg Jets javára. A negyedik összecsapást a Minnesota otthonában rendezik.

Los Angeles Kings-Vegas Golden Knights 2-3

A két vegasi győzelem után a harmadik mérkőzését is megnyerte a Golden Knights, ezúttal Los Angelesben, és mindössze egy győzelemre került a második körtől. Pedig negyven perc után 1-0-s hátrányban volt a Vegas, de az utolsó harmadot, pontosabban az utolsó negyed órát megpörgette a ligaújonc, és ez elég is volt a győzelemhez. A Knights a 47. percben egyenlített, nyolc perccel később pedig 21 másodperc alatt ütött kettőt James Neal és William Karlsson révén, amivel megnyerte a mérkőzést, mivel Anze Kopitar találata csak a szépítésre volt elég. A Vegas a Pittsburgh és a Florida után a harmadik csapat lett az NHL történetében, amely megnyerte első három playoff mérkőzését. A Kings szerda hajnalban az életben maradásért korcsolyázik ki a Staples Center jegére.

A négy győzelemig tartó párharc állása 3–0 a Vegas Golden Knights javára. A következő mérkőzést a Los Angeles Kings otthonában rendezik.