NBA: Wade és a Miami meglepte a Philadelphiát (videó)

Philadelphia 76ers-Miami Heat 103-113

Joel Embiid még nem léphetett pályára a hazaiaknál, de így is az első negyedben jobban játszott a Philadelphia. A második játékrészben aztán olyan összeroppanást produkált Brett Brown csapata amilyet a szezonban egyszer sem és 34-13-ra veszítette el a második 12 percet. Nagyszünet után összekapta magát a társaság fel is zárkózott 98-96-ra, de ezután fontos dobások maradtak ki és így a Heat behúzta a meccset és elvette ellenfele pályaelőnyét. Dwyane Wade fantasztikusan játszott a Miami legendája alig 26 perc alatt dobott 28 pontot, Goran Dragic 20, James Johnson 18 ponttal járult hozzá csapata győzelméhez. Ben Simmons hozta a Sixersben a tőle várt szintet (24 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), ő és Dario Saric (23 pont) azonban ezúttal kevésnek bizonyult ahhoz, hogy hibátlan maradjon a Sixers. A Philadelphia tizenhét győztesen megvívott mérkőzés után kapott ki ismét.

A négy győzelemig tartó párharc állása 1-1.

Golden State Warriors-San Antonio Spurs 116-101

Feljavult a Spurs játéka az első mérkőzés óta és két negyeden keresztül méltó ellenfele is volt a texasi gárda a címvédőnek. San Antonio-i vezetéssel kezdődött a második félidő, a Warriors azonban szintet lépett és a meccs második felében 20 ponttal többet szerezve nem hagyott esélyt ellenfelének. Ezúttal Kevin Durant vette át a pontgyáros szerepét és meg sem állt 32 pontig, viszont Klay Thompson is 31 ponttal mutatta meg, hogy fantasztikus formába lendült a rájátszásra. Andre Iguodala 14 a csereember David West és JaVale McGee 10-10 pontot tett hozzá a két sztár pontterméséhez. LaMarcus Aldridge 34 pontnál állt meg a Spursben, Patty Mills ezúttal 21 pontig zárt, Pau Gasol és Manu Ginobili a padról jutott 10 pont fölé (12 illetve 10), de ez a támadójáték, és pláne a tény, hogy Durant és Thompson azt csinált a második félidőben kis túlzással amit akart meggátolta a Spurs mai győzelmét.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2-0 a Golden State Warriors javára.

Fotó: NBA.com