Formula-1: Hamilton idei második győzelméhez a szerencse sem kellett

Lewis Hamilton fölényes győzelmével zárult a Spanyol Nagydíj. A Mercedes címvédő pilótája mögött csapattársa Valtteri Bottas valamint Max Verstappen végzett.

Fotó: Getty Images

Lewis Hamiltont sokan vádolták azzal, hogy a legutóbb Azerbajdzsánban elért győzelme pusztán a szerencsének volt köszönhető. A négyszeres bajnokot most nem illethetik ilyen vádakkal ugyanis az egész hétvégét dominálva egy könnyed sikert aratott Barcelonában.

Rögtön a rajt után megfogyatkozott a mezőny: Romain Grosjean ütközött Niko Hülkenberggel és mindkettejük számára véget ért a verseny, mint ahogy Pierre Gasly is az első körben befejezte mai szereplését.

A baleset miatt azonnal pályára jött a biztonsági autó, amely a hatodik körig tartózkodott a pályán. Az újraindítást követően Hamilton, Vettel, Bottas, Raikkönen, Verstappen, Ricciardo volt a sorrend.

A bokszkiállásoknál Vettel jött ki először az élmezőnyből és meg tudta tartani a rajtnál megszerzett második helyét Bottas mögött. Kimi Raikkönen már nem jutott el a bokszig, a Spanyolországban korábban kétszer is győzni tudó finn autója leállt.

Esteban Ocon kiesése hozta meg az újabb fordulatot az élmezőny harcába. A francia félreállása miatt  a virtuális safety car volt érvényben, Vettel pedig kijött a bokszba. Ez egy elrontott taktikai húzás volt a Ferrari részéről, mivel így Bottas és Verstappen is elment a  német mellett.

A futamot végül Lewis Hamilton mintegy 20 másodperces előnnyel nyerte Valtteri Bottas és Max Verstappen előtt. A holland pilóta eredményének értékét növeli, hogy autója megsérült a futam során. A címvédő 2014 és 2017 után ismét győzött a katalóniai aszfaltcsíkon, pályafutása során pedig már 64 sikernél tart.

Sebastian Vettel még a dobogóról is lemaradt, Daniel Ricciardo pedig egy eseménytelen versenyen lett ötödik. A pontszerző helyekre még Kevin Magnussen, Carlos Sainz, Fernando Alonso, Sergio Perez és Charles Leclerc ért oda.

A bajnokságot a 95 pontos Hamilton egyre nagyobb előnnyel vezeti a 78 pontos Vettel és az 58 pontos Bottas előtt. A konstruktőröknél a Mercedes 15 ponttal áll az élen. A világbajnokság két hét múlva a legendás Monacói Nagydíjjal folytatódik.