Supersport-vb: Sebestyén Péter 17. lett Imolában

Az SSP Hungary Racing magyar pilótája ismét lemaradt a pontszerzésről, miután a 17. helyen végzett a Supersport-vb imolai versenyén.

Fotó: facebook.com/ssphungary

Sebestyén Péter a 28. helyről várhatta az idei ötödik verseny rajtját. A magyar pilóta fokozatosan jött előre a futamon és a többiek kiesésének köszönhetően végül a 17. helyig jött fel. Bár ez a pozíció még nem ér pontot, ez volt Sebestyén legjobb idei eredménye.

Rögtön egy érdekes közjátékkal indult a futam, az ötszörös világbajnok Kenan Sofuoglu sérüléséből tért vissza, és pénteken bejelentette, hogy Imolában teljesíti utolsó futamát. A versenysorozat történetének legsikeresebb pilótája rögtön a felvezető kört követően kiállt. A veterán török versenyző 43-szor győzött és 83 alkalommal állt dobogóra a sorozatban amellett, hogy 2007-ben, 2010-ben, 2012-ben, 2015-ben és 2016-ban is a világ legjobbja lett.

A futamot végül Jules Cluzel nyerte Frederico Caricasulo és Raffaelle de Rosa előtt. A címvédő és a bajnokságot eddig vezető Lucas Mahias egy bukás miatt csak a 8. helyen ért célba.

A Superbike-vb mindkét futamán Jonathan Rea győzött, a háromszoros világbajnok brit a második versenyen 59. győzelmét aratta a királykategóriában és ezzel beállította Carl Fogarty csúcsát.