Giro d` Italia: Mohoric nyerte a leghosszabb etapot, Chavez reményei elszálltak

Matej Mohoric győzelmével zárult az olasz körverseny tizedik szakasza, amely egyben a verseny leghosszabb etapja is volt. Esteban Chavez majdnem 25 perces hátránnyal ért célba, így győzelmi esélyei elszálltak.

Fotó: velo.hu

Penne és Gualdo Tadino között 239 kilométert tekert a mezőny, a hosszabb táv már önmagában is kegyetlennek minősült, ám a kerékpárosoknak három kategorizált emelkedőn is túl kellett esniük a nap során az Appenninekben.

A szakasz elején egy húszfős boly lépett el a főmezőnytől az első két emelkedőt Giulio Ciccone nyerte. Mivel összetett menők is elől voltak így a főmezőny nem igazán engedte el szökötteket.  90 kilométerrel a szakasz vége előtt a rózsaszín trikós Simon Yates tovább növelte előnyét miután megnyerte a sarnanoi részhajrát.

A részhajrá után Marco Frapporti szinte kamikaze-tempót diktálva tört az élre, ám ez nem volt kifizetődő mivel Matej Mohoric  és Davide Villella is utolérte. Nico Denz remekül osztotta be az erejét és utolérte az élen haladó kettőst.

Végül Denz és Mohoric mérkőzött egymással a szakaszgyőzelemért és a szlovén nyerte meg az etapot nagy csatában. A harmadik helyről egy kisebb mezőnyhajrá döntött, amelyet Sam Bennett abszolvált a legjobban.

A címvédő Tom Dumoulin a szakasz végén bukott, de végül felzárkózott a főmezőnyhöz, így nem szedett össze hátrányt. Esteban Chavez nála rosszabbul járt, mivel az allergiás tünetekkel küzdő kolumbiai 25 perces lemaradással ért be a célba.

Az összetettben Simon Yates vezet, sőt a brit versenyző a hegyi pontversenyben is átvette a vezetést.