Tenisz: Babos Tímea sikerrel vette az első kört Rómában

A magyar teniszezőnő két szettben győzte le a hazai pályán versenyző Sara Erranit.

Babos Tímea és Sara Errani négyszer találkozott ezt megelőzően, mindkét teniszezőnő két-két mérkőzést tudott megnyerni. A találkozó három brékkel indult, ám ezután félbe kellett szakítani a mérkőzést az eső miatt. Majd másfél órás pihenő után 4:3-as állásnál Babos újra elvette a világranglistán 75. Errani adogatását és megnyerte a szettet 6:3-ra.

A második játszmában már 3:0-ra és 5:3-ra is vezetett az olasz teniszezőnő, ám Babos ekkor ismét elvette az adogatását, a rövidítésre mentett szettet pedig úgy nyerte meg, hogy játszmalabdát is hárított. Babos Tímea - aki a párosok versenyben is érdekelt - a következő fordulóban a hetedik kiemelt francia Caroline Garciával találkozik.

Római tenisztorna, 1. forduló (a 32 közé jutásért)

Babos Tímea-Sara Errani (olasz) 6:3, 7:6 (8-6)