NBA: James kiváló játéka ellenére is ismét a Boston győzött (videó)

Boston Celtics-Cleveland Cavaliers 107-94

A legutóbbi bostoni mérkőzéstől eltérően ma a Cleveland nyomta meg inkább az első perceket és bár a tavalyi döntős már 10 ponttal is vezetett kihívójával szemben. A negyed végére ez az előny négyre olvadt, viszont a második játékrészben megint két számjegyű volt a különbség. Nagyszünetben 48-55-öt mutatott az eredményjelző. A második félidőben aztán a bostoniak fokozatosan átvették a játék irányítását, és hamar fordítani is tudtak. Az utolsó negyedben a vendégcsapat mindössze 17 pontra volt képes, a Celtics ezt természetesen túldobta és így megérdemelten nyerte a párharc második meccsét is. Jól jellemzi a Cleveland játékát, hogy a mérkőzés második felében mindössze 39 pontot szerzett a gárda, így pedig nemhogy a TD Gardenben, de az NBA egyetlen csarnokában sem lehet győzni.

A komplett bostoni ötös eljutott legalább 10 pontig, Jaylen Brown 23 ponttal volt csapata legeredményesebb játékosa, de Terry Rozier 18 pontja vagy a mérkőzés kulcsperiódusában ismét remekelő Al Horford dupla-duplája (15 pont, 10 lepattanó) sem lebecsülendő.

LeBron James számtalan kritikát kapott az első meccs után, ma viszont egy tripla-duplával (42 pont, 10 lepattanó, 15 gólpassz) üzent a kétkedőinek, fájdalma lehet, hogy ez sem volt elég a clevelandi győzelemhez. A "Cavs" válságát jól jelzi, hogy James mellett egyedül Kevin Love volt az aki értékelhetőt nyújtott (22 pont, 15 lepattanó), a két sztáron kívül pedig csak Kyle Korver dobott két számjegyű pontot (11).

Az egyik fél négy győzelméig tartó párharc állása 2-0 a Boston Celtics javára. A párharc vasárnap hajnalban Clevelandben folytatódik.

Fotó: NBA.com

Az NBA-vel kapcsolatos hír, hogy megszületett a draft-lottó végeredménye. Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Phoenix Suns került elsőként kihúzásra. Az első kör második helyén a Sacramento Kings, harmadikként az Atlanta Hawks választhat majd a játékosbőrzén.