NHL: felébredt a Tampa Bay és szépített Washingtonban

NHL rájátszás

Főcsoportdöntő

Kelet

Washington Capitals-Tampa Bay Lightningt 2-4
Sosem veszített még rájátszás-mérkőzést a Washington Capitals otthonában a Tampa Bay Lightning, de csupán ebben a történelmi tényben bízhattak a hazai pályán felsülő, kettőből kettő meccset bukó floridaiak. Nagyon nagy szükségük volt tehát a győzelemre a pocsék konferencia-finálé rajt után, a kozmetikai beavatkozás első része pedig remekül sikerült. Öt alkalommal járt eddig playoff-meccsen Washingtonban a Lightning és mind az ötször győztesen távozott, a sorozatot pedig Steven Stamkoséknak sikerült megtoldania egy újabb győzelemmel.

A Tampa élére ezúttal Victor Hedman állt, aki maga is betalált, mindemellett kiosztott két gólpasszt, védő létére pedig zsinórban nyolcadik rájátszás mérkőzésén szerzett pontot, ami a negyedik leghosszabb sorozat védekező játékostól az 1985-ös playoff óta, de ebben az évezredben még senkinek sem sikerült rajta kívül. Steven Stamkos ismét egy emberelőnyös szituációt váltott gólra, a kanadai sztárnak ez már a tizedik ilyen találata volt a rájátszások történetében, amivel beérte a klublegendának számító Martin St. Louis-t az örökrangsor élén.

Még mindig nem áll jól a Lightning szénája, hiszen a pályaelőny továbbra is a Washingtoné, ráadásul az 1974/1975-ös idény óta azok a csapatok, amelyek 2-0-s előnyt szereztek a konferenciadöntőkben, 41 alkalomból 39-szer jutottak Stanley-kupa fináléba. Az mindenesetre eldőlt, hogy ebben a szériában sem lesz söprés és amióta bevezették a rájátszás jelenlegi lebonyolítási rendjét, azóta csupán hét alkalommal fordult elő, hogy egy csapat 4-0-ra tudjon nyerni - mindegyik a playoff első körében.

Fotó: NHL.com

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a Washingtonnak. A következő mérkőzést Washingtonban rendezik.

A mérkőzés összefoglalóját az eredményre kattintva érhetik el.