NHL: Ovecskin felért a csúcsra, bajnok a Washington

NHL rájátszás

Stanley Kupa döntő, 5. mérkőzés

Vegas Golden Knights-Washington Capitals 3-4
Zsinórban negyedik győzelmére készült a Stanley Kupa döntőjében a Washington Capitals, hogy 43 év várakozást követően a magasba emelhesse a trófeát, mert azok után, hogy Barry Trotz együttese 6-4-re elveszítette a párharc első mérkőzését, megtalálta a Vegas játékának az ellenszerét, a széria negyedik mérkőzésen pedig már egészen komoly fölényben jégkorongozott.

A Golden Knights erre az estére érezhetően játékstílust váltott és komoly fizikai hokira késztette a vendégeket, ennek eredményeként az első harmadban nem is láthatott találatot a nagyérdemű, a második játékrészben viszont kiszakadt a gólzsák és elindult az adok-kapok. A vezetést a Washington szerezte meg Jakub Vrana kiugrását követően, de alig három perccel később Nate Schmidt révén egyenlített a hazai csapat. 34 másodpercig örülhetett ennek az állásnak a Las Vegas-i közönség, amikor Alex Ovecskin rájátszásbeli 15. gólját megszerezve értékesített egy emberelőnyt, az orosz szupersztár ezzel megdöntötte John Druce 1990-ben felállított playoff-gólrekordját a Washington színeiben.

Erre is volt azonban válasza a hazaiaknak, David Perron a koronggal együtt került Braden Holtby kapujába, s bár a Capitals kispad szerint kapusakadályozás történt, a játékvezetők megadták a találatot. A harmad slusszpoénját Reilly Smith szolgáltatta, aki szűk fél perccel a játékrész vége előtt megszerezte a Golden Knights harmadik találatát, amivel először vezetett a mérkőzésen a nevadai gárda.

A fővárosiknak sikerült megújulniuk a záró felvonásra, s előbb Devante Smith-Pelly egy a palánkról washingtoni szempontból szerencsésen visszapattanó korongot helyezett el Marc-André Fleury kapujába, majd Lars Eller bevitte a kegyelemdöfést és megszerezte a győztes találatot. A Capitals játékosa ezzel az első dán nemzetiségű jégkorongozó, aki megnyerte a Stanley-kupát.

A playoff MVP-jének nem meglepő módon Alexander Ovecskint választották meg, a Washington sztárja 15 gólja mellett 12 gólpasszt, összesen 27 pontot szorgoskodott össze az idei rájátszásban, érdekesség, hogy mindössze a harmadik játékos a liga történetében, aki hamarabb érte el a 600 gólt az alapszakaszban, mint ahogy elhódította a Stanley-kupát. Ovecskin egy másik listára is harmadikként iratkozott fel: korábban Nicklas Lidströmnek és Zdeno Charának adatott csak meg, hogy európai születésű játékosként, csapatuk kapitányaként átvegyék a trófeát. A Washington Capitals 43 év várakozást követően szerezte meg története első bajnoki címét.

Fotó: NHL.com

A négy győzelemig tartó párharcot 4-1-re megnyerte a Washington Capitals.

A mérkőzés összefoglalóját az eredményre kattintva érhetik el.