Veszprém-rali: Herczigék nyertek, majd kizáratták magukat

A Herczig Norbert, Ferencz Ramón (MOL Racing Team) kettős vasárnap megnyerte ugyan a Veszprém-ralit, ám mivel az Európa-bajnokságon indulnak, ezért hivatalosan kérték: eredményük ne számítson bele a magyar bajnokságba. Így a Kazár Miklós, Tóth Zsolt duó győzött.

Fotó: FIA ERC

Herczigék a nyolcfutamos ob-n kizárólag most álltak rajhoz, és a viadal után a menetlevelüket leadva sportszerűen kérték, hogy a győzelmük ne számítson bele az összetettbe.

Kazárék mögött az összetettben élen álló Turán Frigyes, Bagaméri László lett a második, míg Balogh János, Szőke Tamás kettőse a harmadik.

Eredmények, Veszprém-rali:

(versenyen kívül): Herczig Norbert, Ferencz Ramón (Skoda Fabia R5) 1:12:25.1 óra
1. Kazár Miklós, Tóth Zsolt (Skoda Fabia R5) 1:12:38.7
2. Turán Frigyes, Bagaméri László (Ford Fiesta R5) 1:12:48.3
3. Balogh János, Szőke Tamás (Skoda Fabia R5) 1:12:56.1

Ez volt az ob ötödik futama, és még három versenyt rendeznek.

Címkék: Rally
Rally

Rali: márkát váltott az év legjobb autóversenyzője

2018.12.07. 16:25
Az év magyar autóversenyzőjének megválasztott Heczig Norbert bejelentette, hogy a következő szezonban egy Volkswagen Polovan versenyez az Európa-bajnokságban.

Rali: Hadik András és Deák Attila 2018 magyar bajnoka

2018.11.11. 22:20
Hadik András és Deák György megnyerte a Nyíregyháza Ralit és így a páros végül a magyar bajnokság pontversenyében is diadalmaskodott.

Rali Eb: a Zemplénben lenne a magyar verseny

2018.09.14. 20:45
A rali Eb zárófutamának megrendezésére benyújtott magyar pályázat szerint a központ Nyíregyháza lenne, de a verseny jelentős része a Zemplénben zajlana.

Forma-1: Kimi Raikkönen tovább küzd az újabb győzelemért

2018.09.03. 09:45
A vasárnapi Olasz Nagydíjon Kimi Raikkönen 100. alkalommal állhatott dobogóra Forma-1-es versenyen. Cikkünkben felidézzük a 2007-es világbajnok életútját.

Rali Eb - Herczig Norbert: egyértelműen én hibáztam

2018.08.29. 12:40
Herczig Norbert teljes mértékben magára vállalta a felelősséget azért, hogy a rali Európa-bajnokság (ERC) csehországi futamán autójuk egy mély árokban kötött ki, és fel kellett adniuk …

Rali: Érdi Tibor és Papp György másodszor lett az ERC-2 Európa-bajnoka

2018.08.27. 00:30
Érdi Tibor és Papp György nyerte a Rali Európa-bajnokság (ERC) másodosztályának kategóriáját a csehországi Barum Ralit és így a magyar páros …

Rali Eb: Herczig Norbert kicsúszott a csehországi Barum-ralin

2018.08.26. 12:10
A Herczig Norbert, Ferencz Ramón duó kicsúszott a rali Európa-bajnokság (ERC) csehországi futamának szombati versenynapján.

Fényes Lucián és a Keceli autocross

2018.08.07. 12:30
Interjú a még csak 14 éves Fényes Lucián autocrossversenyzővel, a hétvégi Kecelringi Pintér Kupa V. fordulója előtt.

Mitropa Kupa: Fogasy idei legnehezebb versenyére készül

2018.07.05. 10:30
A Mitropa Kupa egyik legrangosabb versenyén áll rajthoz a hétvégén Fogasy Gergely és Berendi Dávid, Peugeot 208 T16-tal, az olaszországi Casentino Ralin.

Rali: Végig kell menni! - interjú Farkas Kálmánnal

2018.07.04. 13:15
Interjú Farkas Kálmánnal a JG2 Racing Team csapatvezetőjével a 2018-as Veszprém Rallye előtt.