MotoGP: Morbidelli megpróbál részt venni a Német Nagydíjon

A legutóbbi versenyhétvégén kéztörést szenvedő Franco Morbidelli megpróbálkozik az indulással a Német Nagydíjon.

Fotó: motorsport.com

A legutóbbi szezonban a Moto2-es kategóriában világbajnoki címet szerző Fraínco Morbidelli Assenben az egyik szabadedzésen hatalmasat bukott. Az esés következtében a pilóta bal kezében eltört az egyik középcsontja, így nem tudott indulni Hollandiában.

A Marc VDS Honda közleményében az áll, hogy Morbidelli megpróbálkozik az indulással  ehhez azonban még csütörtökön át kell esnie néhány rutinvizsgálaton. A versenyző szeretne rajthoz állni annál is inkább mert a Sachsenring az egyik kedvenc pályája.

Amennyiben Morbidelli még sem tud versenyezni Németországban, akkor a csapat csütörtökön jelenti be, hogy kihelyettesíti a világbajnokot.

A 24 éves pilóta eddig egy kivételével valamennyi versenyhétvégén pontot szerzett ahol elindult, legjobb eredménye egy 9. hely a királykategóriában.