U20-as női kosárlabda Eb: negyeddöntőben a magyarok

A házigazda magyar válogatott 66-48-ra legyőzte Belgiumot, ezzel a negyeddöntőbe jutott a Sopronban zajló U20-as női kosárlabda Európa-bajnokságon.

Fotó: kosarsport.hu

A nemzeti együttes a csoportkör során 86-51-re kiütötte a horvátokat, majd 66-51-re verte a letteket, végül 56-36-ra legyőzte a lengyeleket, így százszázalékos teljesítménnyel végzett a C csoport élén. Ez azt jelentette, hogy a 16 között a D jelű kvartettben utolsó Belgium következett a Novomatic Arénában.

Az ellenfél - a tavalyi U18-as Európa-bajnok - eddig meccset sem nyert, Hollandiától 83-59-re, Spanyolországtól 77-32-re, míg Portugáliától 73-59-re kapott ki.

Cziczás László együttese szerdán már a nagyszünetre 18 pontos különbséget alakított ki, s magabiztos győzelmet aratott.

A magyarok a Szerbia-Szlovákia mérkőzés győztesével találkoznak csütörtökön a negyeddöntőben.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Magyarország-Belgium 66-48 (23-10, 14-9, 19-15, 10-14)

kosárlabda,Utánpótlás

Férfi kosárlabda EK: harminchárom pontos fehérvári hátrány a negyeddöntőben

2019.03.20. 19:55
Az Alba Fehérvár 33 ponttal kikapott az izraeli Unet Holon vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőjének első …

Légfegyveres Eb: két magyar aranyérem a junioroknál

2019.03.20. 18:20
A magyar korosztályos sportlövők négy érmet, közte két aranyat szereztek az Eszéken rendezett légfegyveres Európa-bajnokság mai versenynapján.

Női kosárlabda Euroliga: ismét Sopronban lesz a négyes döntő

2019.03.20. 15:30
Az előző évhez hasonlóan ismét a Sopron Basket rendezi a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjét, amelyre idén április 12-14-én kerül sor.

NBA: fantasztikus fordítás után győzött a Brooklyn Nets

2019.03.20. 14:50
A Brooklyn Nets 123-121-re győzött a Sacramento Kings otthonában úgy, hogy az utolsó negyed előtt huszonöt pontos hátrányban volt.

Közvetítések: rangadók a kosárlabda Euroligában

2019.03.19. 07:30
Kedden élőben követhetjük az kosárlabda Euroliga legjobb meccseit. De lesz még jégkorong, curling és kerékpárverseny is a kínálatban.

NBA: hozta a kötelezőt a Houston, az utolsó pillanatokban nyert az LA Clippers

2019.03.18. 14:30
Könnyedén, 117-102-re megverte a Minnesota Timberwolvesot a Houston Rockets az észak-amerikai profi kosárlabdaliga mai játéknapján.

Szombati közvetítések: keleti rangadó az NB I-ben, Zidane-debütálás a La Ligában

2019.03.16. 07:30
A nap rögtön a Forma-1-es idény első időmérő edzésével kezdődik, de képernyőre kerülnek a magyar női kézilabdázás …

NBA: az utolsó másodpercben nyert a Denver

2019.03.15. 11:45
A Denver Nuggets 100-99-re győzött a Dallas Mavericks ellen az NBA mai játéknapján miután az utolsó másodpercben fordítani tudott.

Kosárlabda: negyeddöntőbe jutott az Alba Fehérvár az Európa Kupában

2019.03.13. 20:20
Az Alba Fehérvár az egypontos idegenbeli vereséget követően hazai pályán 81-69-re legyőzte a Bonnt a férfi kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjében.

NBA: ismét győzött a Los Angeles Lakers

2019.03.13. 12:00
A Chicago Bulls otthonában tudott nyerni az előző öt találkozóját elvesztő Los Angeles Lakers az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság az NBA keddi játéknapján.