El-selejtező: nem volt szerencséje a Ferencvárosnak

Az esélyesebbnek tartott Makkabi Tel-Aviv csak a hosszabbításban tudott egyenlíteni a Groupama Arénában a jól futballozó FTC ellen.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Thomas Doll három nyári szerzeménynek is bizalmat szavazott a Makkabi Tel-Aviv elleni Európa-liga selejtező első mérkőzésén, a Ferencváros kezdő csapatában kapott szerepet a Honvédtól érkező Davide Lanzafame, a védelem közepén Abraham Frimpong és az előretolt ék pozíciójában az izlandi Kjartan Finnbogason. A négy európai kupainduló magyar csapat közül talán a fővárosi zöld-fehéreknek jósolták a legkevesebb esélyt a továbbjutásra, hiszen a Makkabi az előző két idényben egyaránt bejutott az Európa-liga csoportkörébe.

Ennek ellenére a Ferencváros kezdett jobban, az első FTC-lehetőség Varga Roland előtt adódott a 7. percben, éles beadását az egyik izraeli védő majdnem saját kapujába csúsztatta. Néhány perccel később az izraeliek is feljegyezhették első próbálkozásukat, Avi Rikan távoli lövése zúgott el Dibusz Dénes kapuja fölött.

A 17. percben felpörögtek az események, a mezőny egyik legjobb teljesítményét nyújtó Fernando Gorriarant keményen, de szabályosan választották el a labdától, hiába reklamáltak a ferencvárosiak tizenegyest, a spanyol játékvezető helyes ítéletet hozott. A szünet előtt még Varga távoli szabadrúgása okozott némi riadalmat az izraeli kapu előtt, de az első félidőben nem láthatott gólt a remek hangulatot teremtő publikum.

A fordulás után Lanzafame hagyta ki a Ferencváros addigi legnagyobb helyzetét, amikor egy beadást teljesen üresen fejelhetett rá az izraeli kapura, ám próbálkozása éppen Predrag Rajkovics kezei közé repült.

A 60. percben ismét heves reklamálásba kezdett a ferencvárosi közönség, csakhogy ezúttal teljesen jogosan, Eyal Golasa egy sárga lappal a tarsolyában csúszott rá csúnyán Lanzafame lábára saját térfelén, de újabb lap nem érkezett, a spanyol játékvezető megkegyelmezett a Makkabi játékosának. Spirovszki tökéletes büntetést eszelt ki az izraeliek számára, a szabálytalanságot követő szabadrúgás után ugyanis megszerezte a vezetést, egy lecsorgó labdát pofozott be Rajkovics közreműködésével a Makkabi kapujába.

A 78. percben Gorriaran újabb remek szólója után duplázhatta volna meg az FTC előnyét, de ahogy az első félidőben, ezúttal sem sikerült eltalálnia a kaput, az oldalhálóba pofozta a labdát. A hazaiak magabiztosan futballoztak, s úgy tűnt, tökéletes eredménnyel nyitnak az európai kupaporondon, amikor a 88. percben Bőle Lukács saját tizenhatosán belül veszített labdát, Lovrencsics Gergőnek pedig a gólvonalról kellett kistukkolnia egy izraeli kísérletet.

A fekete leves a 91. percben érkezett, amikor Eliran Atar távolról eleresztett, megpattanó lövésével kiegyenlített a Makkabi. Dibusznak esélye sem volt a hárításra, ezzel pedig kényelmes helyzetből várhatják az izraeliek a jövő heti visszavágót. A Ferencváros kifejezetten jól futballozott, de lehetőségeivel nem sáfárkodott jól, idegenben kell kiharcolnia a továbbjutást.