Tour de France: Dan Martin nyerte a hatodik szakaszt

Az ír Dan Martin győzelmével zárult a Tour de France hatodik szakaszának hegyi befutója.

Brest és Mûr-de-Bretagne Guerlédan között 181 kilométert tekert ma a mezőny. A versenyzőkre több kiemelt kategóriás emelkedő is várt a mai napon, köztük a Mur de Bretagne meredek emelkedője amelyet kétszer is megmásztak.

A körülményeket végül Dan Martin tudta a legjobban uralni a mai napon, az ír kerékpáros remekül érezte meg, hogy mikor kell faképnél hagynia a többieket és végül öt év után nyert ismét szakaszt a világ legnagyobb versenyén.

A második helyen Pierre Latour végzett, míg a harmadik helyet Alejandro Valverde szerezte meg.

Chris Froome kisebb részsikert aratott a mai etapon, a címvédő brit ugyan nyolc másodpercet kapott Martintól, de jelentős különbséggel ért célba Romain Bardet és Tom Dumoulin előtt. Mindkét győzelemre is esélyes versenyzőt technikai hiba hátráltatta.

Az összetettben továbbra is Greg van Avermaet vezet megelőzve  Geraint Thomast és Tejay van Garderent.