U20-as női kosárlabda Eb: nem jutott elődöntőbe a magyar válogatott

A magyar csapat a Sopronban zajló U20-as női kosárlabda Európa-bajnokság csütörtöki negyeddöntőben 73-61-re kikapott a szerbektől.

Fotó: FIBA

A nemzeti együttes a csoportkör során 86-51-re kiütötte a horvátokat, majd 66-51-re verte a letteket, végül 56-36-ra legyőzte a lengyeleket, így százszázalékos teljesítménnyel végzett a C csoport élén. A 16 között a D jelű kvartettben nyeretlenül utolsó Belgium sem bizonyult nehéz ellenfélnek a Novomatic Arénában, a magyarok 66-48-ra győztek.

A csütörtöki rivális azonban már keményebb diónak ígérkezett, hiszen eddigi négy mérkőzéséből hármat megnyert. A csoportkörben legyőzte Szlovéniát és Németországot, kikapott az oroszoktól, majd a nyolcaddöntőben 100-61-re hengerelt a szlovákok ellen úgy, hogy Ivana Raca 36 (!) pontot szórt. A szerb csapat gerincét az az U18-as válogatott alkotta, amely ezüstérmet szerzett a tavalyi Eb-n, ugyancsak Sopronban.

Cziczás László szövetségi edző együttese csütörtökön jól kezdett, és két negyedig magabiztosnak tűnt. A félidőben még 40-33-ra vezettek a hazaiak, ám a folytatásban a szerbek remekeltek, hatékonyan védekeztek, és kiharcolták az elődöntőbe jutást.

A magyarok az 5-8. helyért folytatják a kontinensviadalt.