Wimbledon: Serena Williams és Angelique Kerber vívja a hölgyek döntőjét

A német  Angelique Kerber  és az amerikai Serena Williams is könnyed győzelemmel vívta ki a döntőbe jutását az év harmadik Grand Slam-tornáján.

Fotó: AP

Angelique Kerber-Jelena Ostapenko 6:3, 6:3

A korábbi világelső Angelique Kerber a korábbi Garros-győztes Jelena Ostapenkoval mérkőzött a legjobb négy között. Az első szettben 3:3-at követően Kerber brékelni tudott , majd mégegyszer elvette lett ellenfele adogatását így alig 35 perc alatt megnyerte az első szettet.

A második játszma elején Kerber hozta az adogatását, majd elvette ellenfele szerváját. Ezt 4:1-nél megismételte, Ostapenko pedig hiába hozta vissza az egyik bréket, a német klasszis alig 69 perc alatt lezárta a mérkőzést.

A 30 éves Kerber negyedszer jutott be GS-torna fináléjába, Wimbledonban 2016-ban elvesztette a finálét.

Julia Görges-Serena Williams 2:6 , 4:6

A világranglistán jelenleg 181. helyen álló Serena Williams szintén könnyedén vette az akadályt a 13. helyen rangsorolt német ellenfelével szemben.

Williams 3:2-es vezetésénél Görges elvesztette adogatását majd 5:2-nél ismét beütötte a bréklabdát az amerikai legenda és így nagyon simán hozni tudta az első játszmát. A második szettben szintén 3:2-nél jött a Williams-brék, ám Görges visszavette az adogatását. Az amerikait ez cseppet sem zavarta meg és miután ismét elvette ellenfele adogatását bejutott a döntőbe.

Serena Williams 10. alkalommal jutott be a wimbledoni döntőbe, eddig hét alkalommal győzött egyesben a tenisz szentélyében. Ez lesz az első Grand Slam-fináléja mióta tavaly gyermeket szült.

A női egyes döntőjét szombaton 15 órától rendezik Wimbledonban.