Nemzetek Ligája: grúziai siker a történelmi nyitányon

Grúzia labdarúgó-válogatottja nyerte a Nemzetek Ligája történetének első mérkőzését, miután csütörtökön 2-0-ra győzött Kazahsztán vendégeként.

A sorozat első gólját Giorgi Csakvetadze szerezte: a 19 éves középpályás a 69. percben balról indulva a tizenhatos vonaláról kilőtte a hosszú felső sarkot, ezzel második válogatott mérkőzésén másodszor talált be.

A vendégek egy öngólnak köszönhetően tovább növelték előnyüket, s elsőként gyűjtötték be a három pontot a Nemzetek Ligájában.

A válogatottak a sorozat minden osztályában négy csoportban játszanak oda-visszavágós alapon. Az eredmények alapján a B, a C és a D osztály csoportgyőztesei feljutnak, az A, a B és a C osztály csoportutolsói pedig kiesnek.

Az A osztály négy csoportgyőztese jövő júniusban négyes döntőn vesz részt.

A Nemzetek Ligájában négy Európa-bajnoki helyet is meg lehet szerezni. Alapesetben minden osztályban a csoportgyőztesek 2020 márciusában megmérkőznek az indulási jogért, valójában viszont azok a csapatok szerepelnek majd a rájátszásokban, amelyek az adott osztályban a legelőkelőbb helyen zártak, de a 2019 őszén záruló hagyományos Eb-selejtezők során lemaradtak a részvételt garantáló első és második helyekről.