Férfi vízilabda-vk: elődöntős a magyar válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-8-ra legyőzte az Egyesült Államokat és így elődöntőbe jutott a Berlinben rendezett világkupán.

Fotó: vlv.hu

A mérkőzés már csak azért is kuriózumnak számított mert a sportág történetében először használtak alapvonal-gólvonal kamerát amely adott esetben a zsűrinek is továbbítani tudja a felvételt a kétes szituációk esetén.

A magyar csapat kezdése hasonlóan a Japán elleni csoportmeccshez álomszerű volt:  Kovács Gergő, Zalánki Gergő és Bátori Bence valamint Pohl Zoltán is betalált az első percekben és rögtön 4-0-ra vezettek a mieink. Az amerikaiak azonban nem adták fel és Cupido duplájával felére csökkentették a különbséget. A negyedet Pásztor Mátyás gólja zárta.

A második negyed mindössze két gólt hozott, ebben nagy szerepe volt annak, hogy Kardos Gergő kivédte Bowen ötméteresét. A szívós amerikaiak a harmadik játékrészben feljöttek egy gólra is (7-6), de Manhercz Krisztián létfontosságú pillanatban lőtt a kapuba.

Az amerikaiak ugyan tovább tudtak zárkózni, ám azzal, hogy 10-8-nál már négy kulcsjátékosuk is kipontozódott nem tudtak mit kezdeni, így a magyar válogatott végül bejutott az elődöntőbe.

Csapatunk a Szerbia-Japán mérkőzés győztesével mérkőzik szombaton a döntőbe jutásért.

Magyarország-Egyesült Államok 10-8 (5-2, 1-1, 3-3, 1-2)

Magyarország: Kardos - Manhercz 2, Zalánki 1, Német 1, Jansik D., Kovács G. 1, Bátori 3. Csere: Jansik Sz.,  Mezei, Pásztor 1, Pohl 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Egyesült Államok: Baron - Hooper 2, Hallock 2, Cupido 2, Bowen, Smith, Irving 1. Csere: Woodhead, Obert 1, Roelse, Stevenson. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics