Ifjúsági olimpia: Milák Kristóf és Rabb Krisztián is aranyérmes a nyitónapon!

Buenos Airesben elkezdődött a harmadik Ifjúsági Olimpiai Játékok és az úszó Milák Kristóf és a vívó Rabb Krisztián  révén Magyarország két aranyérmet  szerzett az első napon.

Fotó: .facebook.com/uszoszovetseg

Az Európa-bajnok Milák Kristóf 400 méteres gyorsúszásban kezdte meg szereplését az olimpián. A fiatal magyar úszó a harmadik legjobb idővel jutott döntőbe, ahol éremesélyesnek számított. Milák a döntőben az utolsó hosszon óriásit hajrázva 3:48.08-as idővel célba érve megszerezte a magyar küldöttség első aranyérmét.

A döntő másik magyar résztvevője Kalmár Ákos az ötödik helyen ért célba.

A kardozó Rabb Krisztián egész nap magabiztosan vívva menetelt a döntőig, ahol Hyun Junnal (Dél-Korea) került szembe. Bár ez volt Rabb legnehezebb asszója, de 15:13-ra győzött és így 16 évesen élete eddigi legnagyobb sikerét érte el.

Úszásban Zombori Gábor 100 méteres hátúszásban a hatodik legjobb időt úszva jutott be a fináléba 56.19-es eredménnyel. 100 m háton Ilyés Laura (1:02.90) és 100 m mellen Bőhm Sebestyén (1:03.23) a középdöntőben, míg a 200 vegyesen induló Késely Ajna az előfutamok során búcsúzott.

Sportlövészetben a légpuskások 10 m-es számában Pekler Zalán a kilencedik helyen végzett 620.0 körös teljesítménnyel, így éppen csak lemaradt a döntőről. A tőröző Zsoldosi Karolina a negyeddöntőig jutott ahol kínai ellenféltől kapott ki. A triatlonos Ferenczi Nikolett a 13. helyen ért célba.

A női 3x3-as kosárlabda-válogatott éremesélyeshez méltó módon kezdte szereplését miután 22-0-ra legyőzte Iránt majd 21-13-ra diadalmaskodott Kína ellen.

A tollaslabdázó Pápai Balázs két szettes vereséget szenvedett tajvani ellenfelétől. Az olimpiai műsorban a bréktánc is szerepel, a selejtezőben induló Török „Csepke” Enikő  két ellenfelével szemben maradt alul.

Tornában a szerenkénti selejtezők során  Balázs Krisztián lólengésben, Bácskay Csenge pedig talajon végzett tizenegyedikként. A A Hajós Artúr, Stréli Bence strandröplabdapáros 2:0-ra megnyerte első csoportmeccsét egy ghánai duóval szemben.