Labdarúgó U19 Eb: győzelemmel kezdte az első szakaszt Magyarország

Hátrányból fordítva sikerült 2-1-re legyőznie a magyar válogatottnak Szlovéniát az U19-es Európa-bajnokság első szakaszának első csoportmeccsén.

Kép forrása: MLSZ Twitter

A szlovénok már a mérkőzés 14. percében vezetést szereztek Aljosa Matko 22 méteres szabadrúgásából született találatnak köszönhetően, amit a félidő végéig sikerült is megőrizniük az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A fordulás után nem adta fel Magyarország a meccset és a 60. percben Szoboszlai Dominik bomba góljával kiegyenlített a nemzeti csapat, majd a 66. percben Schön Szabolcs már a vezetést szerezte meg a magyar válogatottnak.

Végül Szlovénia nem tudott válaszolni a második magyar találatra, így Magyarország 2-1-s győzelmet tudott aratni első összecsapásán.

Köszönjük a szurkolóknak, hogy fantasztikus hangulatot teremtettek a mérkőzésen, megható volt megélni, hogy egy utánpótláscsapat ekkora segítséget kap a drukkerektől" - nyilatkozta Németh Antal, az U19-es válogatott szövetségi edzője.

A csoport másik találkozóján Ausztria és Koszovó játszott 0-0-s döntetlent.