Usain Bolt bizonyítani akar

Ben

Usain Bolt számára pénteken valóra válhat egyik gyerekkori álma, hogy kezdőként léphessen pályára profi focimeccsen.

Bolt elmondta, hogy Mike Mulvey, a Central Coast Mariners ausztál futballcsapat edzője, kezdőként számít majd rá pénteki barátságos meccsükön a Macarthur South West United ellen. Bolt augusztusban már játszott 20 percet a csapat színeiben, szintén egy barátságos találkozón.

A jamaikai sportoló profi szerződést szeretne kapni csapatától, amihez egy fontos lépéssel kerülhet közelebb a pénteki összecsapáson.

Számomra egy nagy lépés, hogy az edző elégedett a fizikai állapotommal és a kezdőcsapatban számít rám - mondta a korábbi sprinter szerdán.

Nagyon boldog vagyok, hogy megkapom az esélyt a szereplésre és megpróbálom a legjobbamat nyújtani, hiszen az a legfontosabb.

Focistaként is sikerre éhes - kép: goal.com

Bolt az augusztusi 20 perces szereplésekor balszésőként lépett pályára és közel járt a gólhoz, de elmondása szerint hamar elfáradt. A pénteki mérkőzésen minden bizonnyal csatárként fog majd szerepelni.

A mozgásom már sokkal jobb, mint legutóbb. Megtanultam koordinálni a testemet és azt is, hogyan bánjak a labdával.

A liga vezetői, akik régóta nézettségi gondokkal küzdenek, nagyon remélik, hogy meggyőző lesz a jamaikai produkciója és a csapatnál maradhat. Bolt megjegyezte, hogy első meccsén nagy izgalom volt benne, de örült, hogy bizonyíthatja értékét futballistaként is.

Kiemelt kép: The Telegraph