Balázs Krisztián ifi olimpiai bajnok a vegyescsapatával tornában

sportfaktor

Szerdán tornában a vegyescsapatok küzdelmei magyar idő szerint csütörtökön hajnalban értek véget. A két magyar induló egy-egy nemzetközi csapat szineiben mutatta be gyakorlatait. A hazai tornaszövetségtől kapott csütörtöki információk szerint Balázs Krisztián a Team Simone Biles csapatban versenyezve olimpiai bajnoki címet szerzett - ami azonban nem számít bele a nemzetek közti éremcsatába.

Bácskay Csenge a Team Kohei Uchimura gárdával 8. lett. Az összetettben mindkét magyar tornász bekerült az első 10 közé. Balázs a 9., Csenge a 10. helyen zárta az összetett viadalt. Az egyes szereken bemutatott gyakorlatok alapján Csenge ugrásban az 5., Krisztián nyújtón a 2., talajon a 6. helyen verekedte be magát a fináléba.

A tornaverseny további menetrendje:

Október 11., csütörtök: egyéni összetett döntő – fiúk
Október 12., péntek: egyéni összetett döntő – lányok
Október 13., szombat: döntők, 1. nap – lányok: ugrás, felemás korlát; fiúk: talaj, lólengés
Október 14., vasárnap: döntők, 2. nap – fiúk: gyűrű, ugrás
Október 15., hétfő: döntők, 3. nap – lányok: gerenda, talaj; fiúk: korlát, nyújtó

A magyar fiatalok eddig 7 arany és 1-1 ezüst, illetve bronzérmet nyertek, ehhez jön még két mix-arany- és ezüstérem. A magyar dicsőségtábla itt megtekinthető.