Ifjúsági olimpia: Késely Ajna másodszor is aranyérmes!

Késely Ajna 200 méteres gyorsúszásban sem talált legyőzőre a Buenos Airesben zajló ifjúsági olimpián és így megszerezte a magyar küldöttség nyolcadik aranyérmét.

Fotó: facebook.com/uszoszovetseg

A 800 gyorsot megnyerő Késely Ajna a legjobb időt úszta a 200 méteres gyorsúszás előfutamában, így a legnagyobb esélyesként állt rajtkőre ezen a távon is. A Kőbánya SC úszónője féltávnál vette át a vezetést a fináléban amelyet végül kéttizedes előnnyel nyert meg 1:57.88-es idővel. Késely sikere azt jelenti, hogy Magyarország már nyolc aranyérmet szerzett Buenos Airesben.

A versenyszám másik magyar indulója Barócsai Petra a középdöntőben kiesett. Az 50 méteres hátúszásban induló Zombori Gábor a nyolcadik helyen végzett a fináléban. A Zombori Gábor, Bőhm Sebestyén, Milák Kristóf és Kalmár Ákos alkotta 4x100-as gyorsváltó a negyedik helyen ért célba a ma esti fináléban.

A magyar női strandkézilabda-válogatott százszázalékos teljesítménnyel zárta a csoportkört, miután szoros szetteket (22:20, 21:15) követően legyőzte Tajvant az ötödik csoportmérkőzésén. A férfiak Uruguay ellen győztek a mai napon két szettben és ezzel ők is maximális teljesítménnyel jutottak tovább a csoportból.

A tollaslabdázó Sándorházi Vivien némi meglepetésre továbbjutott a csoportjából a negyeddöntőben azonban már túl erős volt neki a thai  Phittayaporn Chaiwan és így kétszettes küzdelemben (21:9, 21:8) alulmaradt.

A tornász Bácskai Csenge gerendán a 11. helyen végzett és így nem jutott döntőbe. A breaktáncos Török "Csepke" Enikő francia párjával a kilencedik helyen végzett és így szintén nem jutott fináléba.

Arról már a nap folyamán korábban beszámoltunk, hogy a Buenos Airesben aranyérmes Pusztai Liza és Rabb Krisztián tagja volt a kardozók vegyescsapat versenyszámát megnyerő európai gárdának. Ez az eredmény hivatalosan nem számít bele az éremtáblázatba, és bár egy kvázi bemutatóról van szó, így is nagy presztízzsel bír.