Birkózó-vb: beszakadt Németh Zsanett térdszalagja

Továbbra is kérdéses, hogy a magyar lány szőnyegre léphet-e a 76 kilogrammos kategória szerda esti bronzmérkőzésén a budapesti birkózó-világbajnokságon.

Fotó: MTI/Czagány Balázs

Az UTE Európa-bajnoki ezüstérmese kedden két győzelemmel verekedte be magát az elődöntőbe, amelyben két perc után a címvédő török Yasemin Adar ellen próbált levédeni egy dobást, ám a térde aláfordult. Németh nagy fájdalmakkal küzdve folytatta a mérkőzést, és végül 9-1-re kikapott.

A meccs után félő volt, hogy szalagszakadást szenvedett, ám a magyar szövetség arról adott tájékoztatást, hogy a szerdán a Sportkórházban elvégzett alapos vizsgálatok során kiderült, "csak" beszakadt a szalag.

A kétszeres U23-as Európa-bajnok a japán Szuzuki Hiroe ellen küzdhet a harmadik helyért, ám szereplése továbbra is kérdéses. Az ötödik versenynap esti programjában Barka Emese a bolgár Biljana Dudovával csap össze az 57 kilogrammos kategória elődöntőjében.

Az elődöntők (50, 53, 57, 62 kg) 16.45-től, a helyosztók (65, 68, 72, 76 kg) 18 órától kezdődnek.