Román Kupa: a Csíkszereda kiejtette a Dinamo Bukarestet!

Az FK Cskíszereda óriási bravúrt végrehajtva kiejtette a Dinamo Bukarestet a román országos kupából.

Fotó: facebook.com/fkcsikszereda

Az, hogy a 23-szoros kupagyőztes fővárosi alakulat látogatott Erdélybe elhomályosított minden mást ezen a napon és nemcsak azért mert a csiki városban valóságos futballőrület lett úrrá az embereken.

Hogy milyen különbség is van a két gárda között jól példázza, hogy a csíkszeredaiak 1200 fős stadionját a Sepsitől kölcsönkapott reflektorokkal kellett felszerelni.

A csíkszeredai futballtörténelem legnagyobb mérkőzésén aztán az első perctől kezdve eltűnt a jelentős költségvetésbeli és kétosztálynyi különbség is. A hazaiak az első félidőben több helyzetet is kihagytak kontrafutballra berendezkedő ellenfelükkel szemben. (Györgyi Arthur és Magyari Szilárd volt a legveszélyesebb csíkszeredai az első 45 percben.)

A hazaiak végül a második félidő elején Majzik Adrián szabdarúgásgóljával megszerezték a vezetést. Az öröm néhány perccel később még nagyobb lehetett Csíkszeredán mikor is Magyari Szilárd bombájával már kettővel vezetett az erdélyi gárda.

A kétgólos vezetés azonban nem tartott sokáig és a Dinamo Bukarest pillanatok alatt szépített a csapatkapitány Dan Nistor két távoli lövésével. A vendégek innentől kezdve egyre nagyobb erőnléti fölényben játszottak és csak a szerencsén illetve a kiválóan védő Bordás Dánielen múlott, hogy 90 percig nem változott az eredmény.

A 2x15 perc során aztán  Mihai Neicutescu góljával már a bukarestiek álltak jobban, a hazaiaktól ráadásul Magyarit kiállították a kispadról reklamálás miatt. A szeredaiak azonban nem adták fel és Berde István a 115. percben ki tudott egyenlíteni.

Mivel a hátralévő időt már kihúzták a csapatok, így tizenegyesek döntöttek a negyeddöntős kilétéről. Hiába hibázott  azonban az első három hazai rúgóból kettő is, mivel bukaresti részről nem csak Grozav nagyképű lövése (Panenkának képzelte magát) maradt ki így nem dőlt el öt-öt lövést követően a párharc. A hirtelen halál során a hatodik és a hetedik kör sem döntött, sőt a következő négy lövésből egy sem jutott el a hálóba.

Nagy Zolt aztán a tizedik sorozatban betalált így a nyomás a bukaresti Kino Delorge-on volt. Bordás ki is védte a belga hátvéd lövését, ám a magyar kapus elmozdult így a lövést megismételtették. A rúgó és a kapus párharcát aztán másodszor is a hálóőr nyerte, így a Csíkszereda valóságos csodát téve története során először bejutott a legjobb 8 közé a kupában.

Végeredmény:

FK Csíkszereda–Dinamo Bucuresti 3–3, tizenegyesekkel 6-5 (Majzik 48., Magyari 52., Berde 115., ill. Nistor 54., 59., Neicutescu 106.)