Euroliga: elképesztő teljesítménnyel győzött a Bayern München

A Bayern München szezonrekordot jelentő teljesítménnyel 116-70-re győzött a Darussafaka ellen az Euroliga mai játéknapján.

Fotó: euroleague.net

A német bajnok Bayern München az első negyedet még csak négy ponttal nyerte a Darussafaka ellen, hogy aztán a bajorok ezt követően kétszer 33 és 29 ponttal zárjanak a játékrészekben. A müncheniek végül 116-70-re győztek, ennyi pontot egyetlen csapat sem szerzett idén, és ekkora fölénnyel sem diadalmaskodott egyetlen gárda sem a 2017/18-as idényben. Devin Booker 18, Nihad Dedovic és Peteri Koponen 16-16, Maodo Lo 13, Danilo Barthel pedig 12 pontot tett hozzá a kiütéses arányú sikerhez.

Hat meccs után is hibátlan a Real Madrid. A címvédő a második játékrészben 23-8-al bizonyult jobbnak a Maccabinál idegenben és végül 87-66-os, erődemonstrációnak is beillő győzelmet aratott. Sergio Llull továbbra is jó formában van, ezúttal 17 pontot szerzett, de Jaycee Carroll sem maradt el tőle sokkal (16 pont).

Vladimir Micov (24 pont) vezérletével a Milano méltó ellenfele volt a CSZKA Moszkvának, de az orosz sztárcsapat végül egy szoros mérkőzésen (90-85) érvényesíteni tudta a papírformát. Corry Higgins 23, Nando De Colo 18 ponttal járult hozzá ahhoz, hogy a moszkvaiak is hibátlanok tudjanak maradni.

Az utolsó negyed döntött a Kanári-szigeteken is, ahol a Gran Canaria ellen az Anadolu Efes 27 másodperccel a vége előtt vette át a vezetést és végül nyert 94-90-re. A győztes kosarat szerző Simon Kruslanov 18 ponttal emelkedett ki.

Bayern München-Darussafaka 116-70
Maccabi Tel Aviv-Real Madrid 66-87
Milano-CSZKA Moszkva 85-90
Gran Canaria-Anadolu Efes 90-94