Európa-liga: továbbra is veretlen a Salzburg és a Dinamo Zágráb

Gólokban gazdag mérkőzéseket láthatott a nagyérdemű az Európa-liga csoportkörének negyedik játéknapjának esti összecsapásain.

Kép forrása: RB Salzburg Twitter

A Red Bull Salzburg kiütéses győzelmet aratott a norvég Rosenborg otthonában, aminek köszönhetően az osztrákok 12 ponttal vezetik a B csoportot. A vendégek már a félidőben négy góllal mentek Takumi Minamino mesterhármasának és Fredrik Gulbrandsen góljának köszönhetően. A fordulás után Samuel Adegbenro szépített az 52. percben, azonban Even Hovland öngóljának köszönhetően már 5-1-re vezettek a salzburgiak. Végül Mike Jensen állította be az 5-2-s végeredményt, így eldőlt, hogy a Rosenborg búcsúzik a csoportkör után az Európa-ligától.

Az AC Milan hazai vereségét követően ismét pontokat vesztett a Real Betis ellen, miután 1-1-s döntetlenre végzett a két csapat. Giovani Lo Celso találatának köszönhetően a 12. percben vezetést szereztek a hazaiak, ámde Suso egyenlíteni tudott a 62. percben. A pontosztozkodásnak köszönhetően a Dudelange ellen 5-1-s győzelmet arató Olympiakosz a második helyre ugrott jobb gólkülönbségének köszönhetően az F csoportban.

Hazai környezetben játszott 0-0-s döntetlent az Arsenal a Sporting CP-vel, aminek köszönhetően az angolok már biztosan továbbjutnak csoportjukból a következő körbe.

A Dinamo Zágráb jól kezdte a Trnava elleni összecsapást, hiszen Amer Gojak találatával hamar előnyhöz jutottak, amit Andrej Kadlec öngóljával még a félidő vége előtt kettőre növeltek a hazaiak. A fordulást követően Vakhtang Chanturishvili vette be ellenfele kapuját, amivel szépíteni tudtak a szlovákok, viszont Mislav Orsic a 80. percben bebiztosította csapatának a három pontot, ezzel a továbbjutást is.

Európa-liga csoportkör, 4. forduló, 21:00

Arsenal-Sporting CP 0-0
Real Betis-AC Milan 1-1 (Lo Celso 12., illetve Suso 62.)
Bordeaux-Zenit Szentpétervár 1-1 (Kamano 35.- büntető, illetve Zabolotnyi 72.)
Celtic-RB Leipzig 2-1 (Tierney 11., Edouard 79., illetve Augustin 79.)
Dinamo Zágráb-Trnava 3-1 (Gojak 22., Kadlec 36.- öngól, Orsic 80., illetve Chanturishvili 63.)
Leverkusen-Zürich 1-0 (Jedvaj 60.)
Ludogorec-AEK Larnaca 0-0
Olympiakosz-Dudelange 5-1 (Torosidis 6., Fourtounis 15., 36., Christodoulopoulos 26., Hassan 71., illetve Sinani 69.)
Rosenborg-Salzburg 2-5 (Adegbenro 52., Jensen 62., illetve Minamino 6., 20., 45., Gulbrandsen 37., Hovland 57.- öngól)
Slavia Praha-FC Köbenhavn 0-0
Vorszkla-Qarabag 0-1 (Abdullayev 13.- büntető)

1. Leverkusen 4 3 0 1 10:7 9
2. Zürich 4 3 0 1 5:3 9
3. Ludogorec 4 0 2 2 3:5 2
4. AEK Larnaca 4 0 2 2 3:6 2