NBA: Hassan Whiteside elintézte a San Antoniót

Támadásban és védekezésben is extrát nyújtó játékosa vezérletével a Miami Heat 95-88-ra győzött a San Antonio Spurs ellen az NBA mai játéknapján.

Fotó: AP

Nem túl magas színvonalú támadójátékot hozott a Cleveland-Oklahoma találkozó. A hazaiaknál Kevin Love és George Hill is sérült a kulcsembereknél, míg Cedi Osman a mérkőzés közben dőlt ki. Russell Westbrook hiánya ellenben kevésbé zavarta Billy Donovan csapatát, amely 95-88-ra győzött. Dennis Schröder 28 pontjával volt az OKC vezére.

Zsinórban öt vereség után nyert ismét a Detroit. A Pistons Orlandóban játszott egy roppant fordulatos meccset, amely során mínusz tizenötről is talpra tudott állni és a 23 ponttal és 19 lepattanóval záró Andre Drummond vezérletével győzött.

A harmadik negyed volt a döntő Atlantában, miután a Hawks 35-18-ra elbukta ezt a játékrészt a New York ellen, a Knicksnek már csak be kellett osztania az előnyét. A 112-107-re nyerő vendégeknél Tim Hardaway Jr mezőnyből gyengén dobott (8/22), de kiharcolt 20 büntetőjének köszönhetően így is 34 pontot szerzett.

Esélyt sem hagyott a Miami Heat a San Antonio Spursnek. A floridaiaknál Hassan Whiteside mindkét térfélen igazi vezérnek számított: bedobott 29 pontot, leszedett 20 lepattanót, idén első játékosként bemutatott 9 blokkot és pluszban még LaMarcus Aldridge sem jutott levegőhöz mellette. A Spurs ugyan megnyomta az utolsó öt percet, de így is csak a tisztes vereségre futotta a texasiak erelyéből.

Hiába dobott Victor Oladipo 36 pontot, a Phladelphia 100-94-re győzött a Indnaiana otthonában. A Sixers először nyert idegenben a jelenlegi szezonban és 2013 után diadalmaskodott ismét a Bankers Life Fieldhouseban. Joel Embiid szerint nem volt csúcsformában, de a kameruni center így is 20 pontig jutott, ráadásul Oladipoval ellentétben neki még társai is akadtak a pontszerzésben.

Meglepő vereséget szenvedett a Denver Memphisben. A Grizzlies 89-87-re nyerte a meccset, amelyben védekezésben alaposan felülmúlta jelenleg a ligaelithez tartozó ellenfelét. A mindent eldöntő kosarakat Marc Gasol szerezte, a spanyol klubikon 20 ponttal vállalt szerepet a sikerben.

Anthony Davis újra remekelt és az olimpiai bajnok sztárjátékos vezérletével (32 pont, 15 lepattanó, 7 gólpassz) a New Orleans Pelicans megszakította hatmeccses vereségsorozatát. A "pelikánok" áldozata a Chicago Bulls volt ezen az estén (107-98).

Összeállt a Utah Jazz ellen és ezt a Dallas Mavericks bánta. A Jazz 117-102-re győzött úgy, hogy Donovan Mitchell 23 ponttal tért vissza, Alec Burks a kispadról jött be 18 ponttal, Ricky Rubio egymaga több gólpasszt adott mint az ellenfél (12), Rudy Gobert pedig hozta a dupla-duplát (17 pont, 10 lepattanó). A "Mavs" 25 alkalommal adta el a labdát, egyedül Luka Doncic (25 pont) volt említésre méltó a dallasiaknál.

A Sacramento csak átmenetileg tudta megnehezíteni a Toronto dolgát, a Raptors végül biztosan győzött 114-105-re. Kawhi Leonard lábsérüléséből felépülve 25 ponttal és 11 lepattanóval jelentkezett, de Serge Ibaka is hozott egy 14 pontos, 14 lepattanós dupla-duplát.

Hiába Derrick Rose újabb nagy estéje (31 pont az egykori MVP-től) és 20 elsüllyesztett tripla csapatszinten, továbbra sem tud nyerni idegenben a Minnesota. A Timberwolves ezúttal a Staples Centerben kapott ki a Lakers vendégeként. LeBron James egy közepes meccsén ért el majdnem tripla-duplát (24 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz), de az öt hárompontos bedobó Josh Hart, Brandon Ingram (20-20 pont) valamint Kyle Kuzma (21 pont) is sokat tett a Los Angeles-i gárda győzelméért.