Cselgáncs GP: Gercsák Szabina bronzérmes Taskentben

Gercsák Szabina bronzérmet nyert szombaton a 70 kilogrammosok súlycsoportjában a cselgáncsozók olimpiai kvalifikációs sorozatának taskenti Grand Prix-versenyén.

Fotó: m4sport.hu

A viadal eredményközlő oldala szerint a 22 éves Európa-bajnoki bronzérmes magyar sportoló a második fordulóban kezdett, ahol legyőzte tajvani riválisát, a legjobb nyolc között viszont nem bírt német ellenfelével. Gercsák a vigaszágon egy török dzsúdós legyőzésével eljutott a bronzmérkőzésig, ahol nagy küzdelemben, vazaarival nyert az izraeli Yarden Mayershon ellen.

Szombaton Ungvári Attila is tatamira lépett, ő ötödik lett a férfiak 81 kilogrammos súlycsoportjában.

Pénteken a 48 kilósok között Csernoviczki Éva ezüstérmesként zárta a GP-t, míg Pupp Réka az 52 kilósok versenyében ötödik lett.