Davis-kupa: Horvátország másodszor nyerte el a trófeát

Marin Cilic három szettben győzött Lucas Pouille ellen a Davis-kupa párizsi döntőjében és így Horvátország 3-1-el nyerte el a serleget. A horvátok másodszor lettek a világ legjobbjai.

Fotó: MTI

A két egyes győzelem kényelmes helyzetbe hozta Horvátországot, a címvédő franciák azonban visszajöttek a páros megnyerésével. Lucas Pouille-nak viszont nyernie kellett Marin Cilic ellen, hogy még maradjon esélye a hazaiaknak.

Az első szettben mindkét játékosnak volt egy-egy bréklabdája 6:6-ig ám ezt nem tudták kihasználni. A rövidítésben aztán Cilic egyértelműen fölényben volt és végül 7-3-as tie-brékkel előnybe is került.

A második szettben 3:2-es Cilic-vezetésnél a horvát brékelni tudott és bár Poulle négy játszmalabdát is hárított nem tudott kiegyenlíteni, így ez a szett is a korábbi Grand Slam-győztesé lett 6:3-al.

A harmadik játszma során 2:2-nél brékelt először Marin Cilic, majd a saját adogatásainak a megtartása nem okozott gondot számára. 5:3-nál aztán ismét elvette ellenfele szerváját és így megnyerte a döntőt Horvátország számára.

Mivel már nem volt tétje, így Jo-Wilfred Tsonga és Borna Coric mérkőzését nem játszották le.

Horvátország másodszor lett a Davis-kupa győztese, a horvátok legutóbb 2005-ben lettek a világ legjobbjai.