Forma-1: Raikkönen maga oltotta el a kigyulladó Saubert

Alighogy véget ért a Forma-1 2018-as idénye, a csapatok egy része máris abroncs tesztelésbe kezdett. A száguldó cirkusz rangidősének akadtak problémái régi-új istállójánál.

Fotó: formula1.com

Néhány nappal utolsó Ferraris versenyét követően először próbálhatta ki a Sauber Alfa Romeót Kimi Raikkönen Aub-Dzabiban. A száguldó cirkusz rangidősének nem is árt, ha időben elkezd ismerkedni jövő évi járgányával, mert első blikkre úgy tűnik, lesz vele gondja bőven. Az autó a szerdai gyakorlás végén mondta fel a szolgálatot és hiába állt félre vele Raikkönen, így is kigyulladt.

A finn maga ragadta ki a segítségére érkező pályamunkás kezéből a poroltót, hogy megfékezze a lángokat, így a helyzet gyorsan megoldódott. A mezőny egy része egyébként gumitesztelés céljából maradt Abu-Dzabiban, a leggyorsabb köridőt pedig éppen a Raikkönent a Ferrarinál váltó Charles Leclerc futotta.